Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra H - Dziwne szarpanie kierownicy po przejechaniu około 50 KM

06 Gru 2017 16:40 450 6
  • Poziom 6  
    opel astra H 1,3 CTI, 20016 R
    Proszę o pomoc co może być przyczyną tak dziwnej usterki. Opiszę małą historię może rzuci to jakiś obraz sytuacji.
    Około 3 miesiące temu samochód był u mechanika gdzie zostały wymienione jakieś gumy w układzie zawieszenia z przodu. Po tym czasie byłem w Gdańsku około 150 KM w jedną stronę bez problemów. Przez ostatnie kilka tygodni jeździłem max 25 KM w jedną stronę. Około 4 tygodnie temu pękła główka linki do zmiany biegów. Na 2 skrzynia drga i czasami wyrzuca 2 na luz przy niskich obrotach. Ok główka wymieniona ale wczoraj jadąc do Olsztyna po przejechaniu około 50 - 60 KM z samochodem zaczęło się dziać coś dziwnego. Kierownica zaczęła tak drgać (szybkie ruchy lewo-prawo +- 2 CM na kierownicy) jakbym jechał po drodze z koleinami jak po gąsienicach det-a (poprzeczne długości około 10 cm) myślałem że to może odkleiły się ciężarki i stąd te wibracje. To trwało jakieś 10 - 20 sekund i ustało. Potem coraz częściej, dłużej i intensywniej się to pojawiało z przerwami nieregularnymi. Dojechaliśmy samochód odstał godzinę i przejechałem się aby pokazać dla teścia może będzie wiedział co się stało. Przejechaliśy 10 KM w obie strony nic się nie wydarzyło. Myślałem że to może jednorazowe problemy i wróciliśmy tym samochodem. Po powrocie po przejechaniu takiego samego dystansu problem wrócił i im dłużej jechałem tym intensywniej drgania były odczuwalne.

* Nie sądzę aby były to w jakiś sposób hamulce ponieważ nie używałem ich nawet do zatrzymania w celu sprawdzenia czy tarcze są rozgrzane. Sprawdziłem tarcze i były chłodne. Mimo że przez ostatni czas mocno szarpało.
    * Podczas hamowania nie czułem wibracji na pedale a także samochód nie skręcał na jedną stronę.
    * Wibracje czuć na wszystkich biegach (również na jałowym) na różnych prędkościach i nie są silniejsze kiedy jechałem szybciej.
    * Może to przypadek albo ja tak odczułem kiedy dodawałem gazu szarpanie minimalnie ale odczuwalnie malało. Zrobiłem to już na ostatniej prostej przed domem nie wiem czy to przypadek czy ma to znaczenie. Może akurat była faza że drgania malały i nie były spowodowane tym że dodawałem gazu,

Zastanawia mnie to dlaczego takie coś pojawiło się nagle i po przejechaniu około 50 KM?
    Proszę o pomoc co może być nie tak.
    Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 23  
    Albo przeguby napędowe wewnętrzne do sprawdzenia ..
  • Poziom 6  
    Dziś umówiłem się z mechanikiem ale dopiero na środę. Spędziłem około 20 minut i słuchałem jak i co stuka a więc
    Przy wyjeżdżaniu kiedy silnik zimny słychać takie dziwne tępe pukanie coś jak tylne bębny kiedy na mrozie zaciągniemy ręczny i taki odgłos "puszczenia" szczęk. Coś takiego słuchać z przodu. Podczas skręcania nasila się. Dziś skręcając zauważyłem że słychać takie szybkie pukanie jakby coś na trybach przeskakiwało. Bez znaczenia w którą stronę skręcam.

Dodano po 52 [sekundy]:

T5 napisał:
    Koła dokręcone?

Jo ni kobieta takie pytania to do płci pięknej :)
  • Admin grupy Samochody
    lukaszk-1984 napisał:
    Jo ni kobieta takie pytania to do płci pięknej :)

Ehh... magistrom technikom dokręcam...
  • Poziom 9  
    Sprawdzałeś luzy na drążkach kierowniczych? Zobacz czy masz dokręcone centralne nakrętki (te od przegubów). Przyczyn może być wiele więc wizyta u mechanika to w tej sytuacji dobre rozwiązanie bo problem jest poważny