Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyciek wody z rurki oznaczonej na zdjęciu Vaillant VUW PL 202/2-5

Azarall 07 Gru 2017 10:21 966 11
  • #1 07 Gru 2017 10:21
    Azarall
    Poziom 2  

Dzień dobry,

Tak jak w temacie - mam wyciek z pieca, woda leci z końca rurki nie mogę jej włożyć, do kolanka w które wchodzi, woda leci kiedy próbuję napełnić grzejniki. Piec dwu funkcyjny z zamkniętą komorą spalania - zrobiony tylko na ogrzewanie domu. Te "pogięcia i ślady walki" na zagięciu rurki to ślady po wczorajszym serwisancie, który nie mógł nic zrobić "bo nie i wszystko jest tam złe" ale zamierza podejść do tego jeszcze raz z taką samą rurką tylko z innego pieca . Dodam, że piec stał nieużywany 5 lat - serwisant słysząc to chciał od razu zakładać nowy piec kondensacyjny. Pytanie jak waszym zadaniem można byłoby usunąć usterkę i czy jest to wartę zachodu skoro piec tyle lat stał odłączony i nieużywany. Woda cieknie tylko stamtąd piec i instalacja przeszła próbę szczelności.

Poniżej zdjęcia:
    Wyciek wody z rurki oznaczonej na zdjęciu Vaillant VUW PL 202/2-5Wyciek wody z rurki oznaczonej na zdjęciu Vaillant VUW PL 202/2-5
    Wyciek wody z rurki oznaczonej na zdjęciu Vaillant VUW PL 202/2-5

0 11
  • Pomocny post
    #2 07 Gru 2017 11:15
    mauri_b
    Specjalista - systemy grzewcze

Niezły rzeźnik ten twój serwisant:) Trzeba wymienić uszczelki (no i teraz jeszcze tą zmasakrowaną rurę) i powinno byc ok. Rura nr kat. 019377, cena 117,05 netto.

0
  • #3 07 Gru 2017 11:20
    Azarall
    Poziom 2  

Dziękuję za pomoc. Mogę prosić jeszcze o naprowadzenie gdzie mogę kupić rurkę ? Znasz może jakiegoś dobrego serwisanta z okolic Poznania ?
    Ps. serwisant podobno zajmuje się tylko Vaillantami "już kupę czasu!"

0
  • Pomocny post
    #4 07 Gru 2017 11:44
    BUCKS
    Poziom 32  

Azarall napisał:
    Mogę prosić jeszcze o naprowadzenie gdzie mogę kupić rurkę ?

Najlepiej kup część w Centrum Serwisowym Vaillant w Złotnikach.
    Azarall napisał:
    Znasz może jakiegoś dobrego serwisanta z okolic Poznania ?

Budowa tego kotła nie jest jakoś specjalnie skomplikowana, więc rurkę można wymienić samemu ale potrzebny jest zestaw oryginalnych uszczelek.
    Teraz nie pamiętam ich symbolu ale jak będziesz chciał to potem ustalę numer katalogowy.
    Ewentualnie pogadaj z jakimś serwisantem z tego Centrum w Złotnikach, tam raczej nie powinno być samozwańczych fachowców, więc każdy powinien zrobić Ci to profesjonalnie.
    Azarall napisał:
    Ps. serwisant podobno zajmuje się tylko Vaillantami "już kupę czasu!"

Jeśli to był autoryzowany serwisant to daj mi znać na priv to będę wiedział, którego fachowca omijać szerokim łukiem. Zresztą po moich nieudanych doświadczeniach z autoryzowanymi serwisantami Vaillant nie ryzykuję i sam opiekuję się swoim kotłem. Jak padnie coś poważnego i nie będzie opłacalna wymiana to kupię nowy kocioł.

1
  • #5 07 Gru 2017 13:03
    Azarall
    Poziom 2  

Wielkie dzięki odezwę się do nich. Gdybyś mógł podesłać mi ten nr. uszczelek byłoby fajnie (nie chcę zaliczyć kolejnej wpadki). Na PW wyślę Ci namiary na serwis, z którego korzystałem.

Gdyby ktoś miał jeszcze na jakieś namiary na części serwisoe proszę o zostawienie wiadomości.

0
  • #8 07 Gru 2017 21:25
    BUCKS
    Poziom 32  

jalop napisał:
    Wystarczy zdjęcie tabliczki znamionowej do kupna uszczelek.

Niekoniecznie.
    Jak ja chciałem kupić uszczelki to żaden serwisant nie chciał ich sprzedać, ani podać numeru katalogowego.
    Z kolei w Centrum Serwisowym nie było opcji poproszę uszczelki np. do wymiennika wtórnego w kotle model XYZ lecz chcieli ode mnie numer katalogowy wszystkich potrzebnych mi uszczelek.
    Z kolei nikt nie chciał udostępnić katalogu części zamiennych, aby ustalić odpowiedni numer, więc jest to zaklęty krąg wzajemnej adoracji, dążący do tego, abyś skorzystał z usług serwisu i sam nic sobie nie zrobił.
    Ale w drodze wyjątku można trafić na kogoś życzliwego.
    Jako amator uważam, że przewyższam swoimi umiejętnościami niektórych autoryzowanych serwisantów ale wynika to raczej z tego, że staram się wykonać dobrze daną czynność, a nie byle jak.
    mauri_b napisał:
    uszczelki są w komplecie z rurką.

jak się kupuje oryginał w Centrum Serwisowym to pewnie tak ale i tak warto znać te numery.
    - 981151 - duża uszczelka gumowa jest dość popularna w kotle np. przy pompie, przy wymienniku pierwotnym, więc warto mieć cały komplet 10 szt.
    - 981154 - mała gumowa występuje chyba tylko 2x w kotle, więc komplet 10szt. jest na górkę ale oryginał jest w opakowaniach tylko po 10szt.
    - 981152 - papierowa "duża" występuje na dolnych przyłączach, więc w kotle przyda się tylko kilka ale jeśli nie będziemy ruszać tych dolnych przyłączy to będą zbędne.

0
  • #9 07 Gru 2017 22:40
    jalop
    Poziom 24  

BUCKS napisał:
    jalop napisał:
    Wystarczy zdjęcie tabliczki znamionowej do kupna uszczelek.

Z kolei nikt nie chciał udostępnić katalogu części zamiennych, aby ustalić odpowiedni numer, więc jest to zaklęty krąg wzajemnej adoracji, dążący do tego, abyś skorzystał z usług serwisu i sam nic sobie nie zrobił.
    Ale w drodze wyjątku można trafić na kogoś życzliwego.

Zmieniam Wystarczy na Powinna.
    A Złotniki to taka moja dziadkowa, pamiętna miejscowość fajna.

0
  • #10 22 Gru 2017 09:44
    Azarall
    Poziom 2  

Rurka wymieniona, wszystko ok. Po puszczeniu wody okazało się, że korpus pompy jest do wymiany ( plastikowa część pąpy z odpowietrznikiem) do tego piec nie chce przejść próby szczelności na otwartym zaworze "do pieca" podobno elektro zawór z tego powodu kupuje nowy (nie wiadomo co tam jeszcze jest). Padło na Junkers CERAPUR MIDI ZWB 24-1 RE co powiecie o tym kotle ?

0
  • #11 22 Gru 2017 10:31
    ls_77
    Poziom 29  

Ten Junkers "MIDI" nie powinien się nazywać kondensacyjny tylko "kondensujący" ponieważ jest to rozwinięcie zwykłego kotła "turbo" o przystawkę kondensującą, z którą są tylko same problemy. Podobne rozwiązanie ma SaunierDuwal w kotle Themis Condens. Raczej bym unikał takich rozwiązań. Szukaj kotła typowo kondensacyjnego. Z dość tanich masz: Termer Silver lub Gold, SaunierDuval Thelia Condens, DeDietrich MCR 3 lub MCR Home, a nawet Vaillant PURE.

Musisz jeszcze sprawdzić czy twój komin z kotła "turbo" nadaje się do kotł kondensacyjnych, bo nie wszystkie się nadają :idea: Chodzi tu w szczególności o rurę środkową (spalinową) - musi być pełna kwasówka lub nowość - plastikowy z odpowiedniego PP.

0
  • #12 22 Gru 2017 13:01
    BUCKS
    Poziom 32  

Azarall napisał:
    Po puszczeniu wody okazało się, że korpus pompy jest do wymiany ( plastikowa część pąpy z odpowietrznikiem)

U mnie korpus wyglądał na solidny i chyba tylko mechaniczne uszkodzenie może kwalifikować go do wymiany. W przypadku cieknącego odpowietrznika to u mnie pomogło odkamienienie odpowietrznika i działa bez problemu.
    Azarall napisał:
    do tego piec nie chce przejść próby szczelności na otwartym zaworze "do pieca" podobno elektro zawór

Zawór gazowy jako nowa część z serwisu jest drogi, więc w tym wypadku faktycznie lepiej kupić nowy kocioł np. Termet Silver, bo za ok. 3200zł masz nowy kocioł. Do tego musisz doliczyć modernizację komina, zrobienie odpływu dla kondensatu do kanalizy itp., więc finalnie będzie to wyższa kwota ale te dodatkowe wydatki będą niezależnie od marki jaką wybierzesz.

0
  Szukaj w 5mln produktów