Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Prjektor Optoma HD600X - Moduł zasilania CT-258C

kanabusr 07 Dec 2017 13:12 1359 2
    kanabusr
    Level 2  
    Witam,
    Mam problem z projektorem Optoma HD600X,potrzebuje modułu zasilania.

Projektor odmówił posłuszeństwa, na początku myślałem że po prostu żywot lampy się skończył bo w bardzo dziwny sposób lampa rozbłysła i zgasła i następnie projektor już nie wstał. Dioda LED informująca o zasilaniu nawet się nie świeci. Sprawdziłem przełącznik pod klapką lampy miernikiem, jest okay, przy wciśnięciu normalnie zamyka obwód.

Rozmontowałem projektor na części pierwsze i po wstępnych oględzinach okazało się że moduł zasilania model CT-258C jest uszkodzony.

Na zdjęciu widać dokładnie uszkodzony chip- nawet nie jestem wstanie odczytać rodzaju chipu bo poprostu jest wystrzelony.

Cały moduł wygląda tak:

Teraz pytanie czy da wogóle się naprawić taki moduł a jeśli nie to czy wymiana całego modułu na nowy pomoże. Obawiam się że jeśli zainwestuje w nowy moduł to czy np procesor DLP na płycie głównej nie jest uszkodzony.

I ostatnia kwestia- może ktoś wie gdzie kupić lub ma podobny moduł nawet z innego modelu projektora który by pasował i z chęcią by go odsprzedał.

Czekam na informację.

Pozdrawiam
    Rafał.
    kanabusr
    Level 2  
    Super, dzięki serdeczne za pomoc. Postaram się sam naprawić i zobaczę czy coś to da; zwłaszcza że Chip to koszt 5zł. Ps, dzięki za tip; srawdzę też diody. Pozdrawiam