Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowanie niestandardowych akumulatorków

07 Gru 2017 16:54 717 7
  • Poziom 16  
    Witam. Mam pytanie posiadam aparat nikon z firmowym akumulatorkiem, ale mam ładowarkę ever active NC 3000 na standardowe akumulatorki AA (paluszki) czy jest jakiś adapter albo przejściówka która pozwoli mi naładować ten firmowy akumulatorek za pomocą wyżej wymienionej ładowarki?
  • Poziom 34  
    Witam

Nie ma możliwości, taka ładowarka ładuje do napięcia 1,2-1,3 V

Firmowy akumulatorek ma pewnie 3,7 V lub 7,4 V, więc odpada.

Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Nie piszesz jaki to akumulator, a może być:
    nicd
    nimh
    li-jon
    li-pol

Dodano po 39 [sekundy]:

Tak czy inaczej potrzebna "porządna" ładowarka.
  • Poziom 16  
    No to pytanie z innej beczki , może istnieje jakaś lepsza ładowarka do tego typu baterii niż ta firmowa która jest w komplecie z aparatem ?
  • Poziom 37  
    veder1 napisał:
    lepsza ładowarka do tego typu baterii niż ta firmowa

Raczej nie, ale napisz jakie masz zastrzeżenia.
  • Poziom 30  
    veder1 napisał:
    może istnieje jakaś lepsza ładowarka do tego typu baterii niż ta firmowa która jest w komplecie z aparatem ?
    To znaczy że to ta ładowarka ever active NC 3000 jest w komplecie z aparatem który posiadasz czy posiadasz również ładowarkę dostarczaną z aparatem bo trochę się pogubiłem,Jeżeli masz ładowarkę dostarczaną przez producenta aparatu to używałbym jej i nie szukał nic innego bo ładowarka ma tak dobrane parametry żeby akumulator żył jak najdłużej .Jak nie masz tej ładowarki to podaj choć typ akumulatorka lub zamieść jego zdjęcie to ułatwi bardzo udzielenie odpowiedzi.
  • Poziom 16  
    OK temat ładowarki zamykam wiem o co chodzi,

Teraz inne pytanie chcę zakupić aparat , czytając po forach nagle przeczytałem o tym że czasami zdarza się że w sklepie sprzedają sprzęt po wystawowy jako nowy, w związku z tym mam pytanie kupując aparata jak sprawdzić czy jest w 100% nowy z zasobów magazynowych a nie z wystawy ???