Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zelmer Meteor super, typ 1026.5. Zespół ssący ZZSD typu 301.6 - Jaki wirnik?

Foto321 07 Gru 2017 20:36 363 2
  • #1 07 Gru 2017 20:36
    Foto321
    Poziom 3  

Witam, chciał bym się dowiedzieć jaki wirnik był stosowany w odkurzaczach Zelmer z silnikami 301.6. Na wirniku jest jedynie wybite Z 301.6 i nic więcej. Średnica wału to 8mm, stosowane łożysko 608ZZ, a moc silnika to 800W.

Powiadają, że jeśli czegoś niema w sieci, znaczy nie istnieje. Szukam takiego wirnika " Z 301.6 " i niestety nic nie mogę znaleźć. Znajduję 301.6700; 301.1200; 301.6200, który wybrać ?. Z tego wątku by wynikało Link, że powinien to być wirnik 301.6200 ma oś 8mm. Z tym, że nie pasuje typ odkurzacza, bo jest mowa o tym, że jest on do typu 1016.0 Mój odkurzacz jest typu 1026.5. Tak więc nie wiem jak ten temat ugryźć. Czy ktoś może napotkał podobny problem, być może rozwiązanie jest banalnie proste?

0 2
  • #2 17 Gru 2017 00:00
    pompa59
    Poziom 13  

Kup zamiennik (cały silnik), a koszt ok. 70zł.

0
  • #3 17 Gru 2017 14:58
    Foto321
    Poziom 3  

Niestety nie pasuje. Oryginalny silnik jest długi dłużysz od 305 czy 308. Silnik nie jest montowany do obudowy za pomocą gumowego kołnierza, jak to ma miejsce w meteorze II, czy innych konstrukcjach, a przez 4 uchwyty z gumowymi amortyzatorami w plastikowej obudowie agregatu. Dodatkowo pokrywa turbin jest płaska, bo łączenie z obudową odbywa się za pomocą uszczelki. Nowe silniki, czy te chińskie jednorazówki za 70zł, czy zelmerowskie typu 308 czy 309 mają pokrywę turbiny zakończoną w ścięty stożek, przez co nie będzie dobrego uszczelnienia, między agregatem a obudową. Ponad to jak wspomniałem są za małe. Oryginalny silnik jest przykręcony śrubami do plastikowej obudowy od strony tylnej tarczy łożyskowej. Nowego silnika nie będzie można w taki sposób zamontować. Na dzień dzisiejszy, pracujący silnik jest sprawny. Lecz chciałbym już na zapas kupić części zamienne. Jak wiadomo ich produkcję zakończono dawno, a z roku na rok będzie ich coraz mniej na rynku. NIE INTERESUJE MNIE KUPNO NOWEGO ODKURZACZA, tym bardziej z chińskim jednorazowym silnikiem który rozpadnie się po roku. Chciałbym sukcesywnie skompletować sobie części. Bo co mi z tego że on dziś pracuje, ale za 6 lat jak padnie, będzie jeszcze mniejsze prawdopodobieństwo że dokupię odpowiedni wirnik czy stojan. Dziś można je jeszcze dostać, ale właśnie. Który by pasował ?

0