Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tv philips 26 PFL3403/10 - nie uruchamia się.

07 Gru 2017 20:51 1041 6
  • Poziom 6  
    Witam, stałem się właścicielem TV Philips 26 PFL3403/10.
    Niestety nie uruchamia się, świeci się tylko czerwona dioda, nie reaguje na pilota oraz na panel boczny, da się tylko włączyć i wyłączyć, słychać tylko przekaźnik i delikatnie buczy przetwornica. Na zasilaczu małym pomocniczym na wyjściu 5V, na zasilaczu dużym brak napięcia 12V oraz 24V. Tranzystory sprawne, diody prostownicze ok, bezpiecznik na wejściu ok, mostek Gretza ok. Co mam jeszcze sprawdzić?no chyba że coś z płytą główną jest nie tak
  • Relpol przekaźniki
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 6  
    steryd30 napisał:
    Ok sprawdzę

Sprawdziłem te kontrolery, tranzystory, poprawiłem luty, wylutowalem kondensator 1000uf/35V wydał mi się lekko wybrzuszony, sprawdziłem,na testerze pomiar wskazał 830uf to jakieś 15%straty, lekko mi się podladowal, wlutowalem spowrotem i tv ruszył :-) Po minucie wyłączyłem, TV zaskoczył lecz podswietlila się tylko matryca. Po ponownym uruchomieniu świeci się tylko czerwona dioda LED i tv nie reaguje na nic. Jutro kupię kondki i dam znać co i jak.
  • Poziom 6  
    Witam sytuacja wygląda następująco na zasilaczu mam napięcia 24V na inwerter oraz 12V i 5V tylko jak odepne od zasilacza kostkę doprowadzająca zasilanie 12V i 5 V do płyty głównej. Natomiast jak podłącze ja spowrotem to napięcia znikają i tv jest w stanie jak na początku. Dziwne jest to że tv mi się włączył i działał przez chwilę
  • Poziom 6  
    Witam tv udało mi się uruchomić,wszystko ładnie działa,panel boczny reaguje,on/off również lecz jak na pilocie wcisnę na off to telewizor się wyłącza,zapala się czerwona dioda i już nie da się włączyć ani panelem bocznym ani pilotem.Doszedłem że po odłączeniu taśmy z głównego zasilacza dająca zasilanie na płytę główną 12V,5V stb i i naciśnięciu na panelu bocznym +vol czerwona dioda gaśnie,przekaźnik cyka,podpinam tą taśmę z powrotem do konektora i tv sie włącza.
    Moje pytanie jest następujące czy problemem będzie sterowanie na linii standby?
    proszę o jakieś sugestie, serwisówka jest parę postów wyżej