Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Sprinter 312d wymiana silnika z 2.9 na 2.3, ta sama skrzynia?

07 Gru 2017 21:36 1677 8
  • Poziom 2  
    Dzień dobry, wymieniam silnik w sprinterze 312d standardowo w tym samochodzie jest jedenastka o pojemności 2.9 która uległa zużyciu, wiec zaplanowałem sobie wymianę na silnik 2.3 (którego jestem posiadaczem) z Mercedesa Vito W638 gdyż wiem ze były one tez stosowane w 312-stkach. Wiec moje pytanie drodzy fachowcy skierowane jest w stronę skoczni biegów - pasować pasuje (do 2.3) lecz jest jakby za krótka brakuje z 20 cm do połączenia kardany z skrzynia. Kombinować w kierunku przespawaniem mocowań poduszek w głąb czy kupić inna skrzynie (chyba rozsądniej), czy może ten silnik z vito nie nadaje się do owego sprintera. Jakich jeszcze przeszkód mogę się spodziewać w dalszym ciągu prac.
    Ps Z góry dziękuje za odp.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Tam powinien być inny wał napędowy, pewny nie jestem, ale chyba wystarczy przednią część wału wymienić.
  • Poziom 31  
    To jest ten sam silnik parę lat temu padł mi właśnie 2.3 d i też zmieniłem cały silnik wtedy kupowałem silnik od kaczki i też pasował.
    P.s. napisz jak 2.3 bedzie chodził na pewnie szybkim moście od 2.9 - bo tak nawiasem mówiąc jak sie przesiadasz z 2.9 na samego 2.3 - to chyba tylko do piekarni potrzebujesz to stoi w miejscu, będzie ciężko starego transita wyprzedzić pod gorke.
  • Poziom 24  
    Szkoda czasu i pieniędzy. W ogólnym rozrachunku jeżeli policzysz wszystkie wydatki oraz czas, taniej będzie zamontować ori silnik niż jakiś kombinowany
  • Poziom 31  
    Jaki kombinowany? Przecież 2.3 był tam montowany od początku, poza tym gdzie znajdzie 2.9 w już nie bardzo dobrym a chociaż dobrym stanie?
    p.s. kilka lat temu można było kupić w serwie za 10 tyś euro. przeróbka wału czy zmiana mostu to normalne w mercedesie czy bmw.
  • Poziom 24  
    Do tego elektryka i reszta po drodze. A to wszystko czas i kasa.

Kartka, długopis - prawdę Ci powie.
    A tak tydzień i masz dalej sprintera z normalnym silnikiem.Ciekawe jakie ma przełożenia most i skrzynia , ten silnik w Vito to katorga a co dopiero sprinter.

Sadomasochizm w czystej postaci.

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    najtaniej wychodzi zakup okulara z Niemiec z takim motorem, a było ich sporo i naprawdę można tanio kupić, dużo kasy też się odzyska bo on sporo waży nawet bez silnika, pozostaje przekładka kolektorów i misy ale to już pikuś.
  • Poziom 24  
    Niech autor się pochwali czy juz sprinter jeździ ?
  • Użytkownik usunął konto