Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes Sprinter 312d wymiana silnika z 2.9 na 2.3, ta sama skrzynia?

kalusek 07 Dec 2017 21:36 2583 8
 • #1
  kalusek
  Level 2  
  Dzień dobry, wymieniam silnik w sprinterze 312d standardowo w tym samochodzie jest jedenastka o pojemności 2.9 która uległa zużyciu, wiec zaplanowałem sobie wymianę na silnik 2.3 (którego jestem posiadaczem) z Mercedesa Vito W638 gdyż wiem ze były one tez stosowane w 312-stkach. Wiec moje pytanie drodzy fachowcy skierowane jest w stronę skoczni biegów - pasować pasuje (do 2.3) lecz jest jakby za krótka brakuje z 20 cm do połączenia kardany z skrzynia. Kombinować w kierunku przespawaniem mocowań poduszek w głąb czy kupić inna skrzynie (chyba rozsądniej), czy może ten silnik z vito nie nadaje się do owego sprintera. Jakich jeszcze przeszkód mogę się spodziewać w dalszym ciągu prac.
  Ps Z góry dziękuje za odp.
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • #2
  Pawel wawa
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Tam powinien być inny wał napędowy, pewny nie jestem, ale chyba wystarczy przednią część wału wymienić.
 • #3
  kakibara
  Level 32  
  To jest ten sam silnik parę lat temu padł mi właśnie 2.3 d i też zmieniłem cały silnik wtedy kupowałem silnik od kaczki i też pasował.
  P.s. napisz jak 2.3 bedzie chodził na pewnie szybkim moście od 2.9 - bo tak nawiasem mówiąc jak sie przesiadasz z 2.9 na samego 2.3 - to chyba tylko do piekarni potrzebujesz to stoi w miejscu, będzie ciężko starego transita wyprzedzić pod gorke.
 • #4
  oktawian89
  Level 26  
  Szkoda czasu i pieniędzy. W ogólnym rozrachunku jeżeli policzysz wszystkie wydatki oraz czas, taniej będzie zamontować ori silnik niż jakiś kombinowany
 • #5
  kakibara
  Level 32  
  Jaki kombinowany? Przecież 2.3 był tam montowany od początku, poza tym gdzie znajdzie 2.9 w już nie bardzo dobrym a chociaż dobrym stanie?
  p.s. kilka lat temu można było kupić w serwie za 10 tyś euro. przeróbka wału czy zmiana mostu to normalne w mercedesie czy bmw.
 • #6
  oktawian89
  Level 26  
  Do tego elektryka i reszta po drodze. A to wszystko czas i kasa.

  Kartka, długopis - prawdę Ci powie.
  A tak tydzień i masz dalej sprintera z normalnym silnikiem.Ciekawe jakie ma przełożenia most i skrzynia , ten silnik w Vito to katorga a co dopiero sprinter.

  Sadomasochizm w czystej postaci.

  Pozdrawiam
 • #7
  m.tom
  Level 11  
  najtaniej wychodzi zakup okulara z Niemiec z takim motorem, a było ich sporo i naprawdę można tanio kupić, dużo kasy też się odzyska bo on sporo waży nawet bez silnika, pozostaje przekładka kolektorów i misy ale to już pikuś.
 • #8
  oktawian89
  Level 26  
  Niech autor się pochwali czy juz sprinter jeździ ?
 • #9
  User removed account
  User removed account