Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ipwebcam,wifi,android,Samsung,Huawei.

08 Gru 2017 01:30 708 19
  • Poziom 13  
    Witam. Potrzebuję pomocy w podłączeniu trzech urządzeń w jednej sieci. Mam stary telefon android,stary tablet android i router. Chcę poprzez wifi stworzyć siec monitoringu i podgląd maszyny na żywo podczas jej pracy. Często jest tak,że jestem w jednym miejscu a w drugim akurat na złość coś się dzieje. Mając podgląd przez wifi mam głowę spokojną. Walczę już z tym ipwebcam i za nic w świecie...
    Pomocy.

I tak...
    Czytałem jak to zrobić ale żaden przypadek nie jest jak mój.
  • OptexOptex
  • Poziom 13  
    Niestety nie mam pojęcia jak to połączyć razem żeby działało. Router ,telefon,tablet. Uruchomiłem program Ipwebcam. Na wyświetlaczu mam IP... Zaznaczam,że tylko przez wifi. A IP nadal jest z końcówką 8080 i nie łączy tylko po wifi. A mi zależy tylko na Wifi. Może wyjąć kartę SIM starą z routera?

Wpisuję na tablecie numer IP z telefonu 192.168.........w przeglądarce. Tablet ,telefon, router są połączone. Nic nie działa. Dlatego proszę o pomoc.
  • Specjalista liczniki samochodowe
    lowtone_on napisał:
    Zaznaczam,że tylko przez wifi

lowtone_on napisał:
    i nie łączy tylko po wifi

lowtone_on napisał:
    A mi zależy tylko na Wifi

Nic z tego nie wiem...

Na samym dole dajesz "Start server", potem w przeglądarce na tablecie/laptopie wpisujesz adres np. 192.168.1.115:8080 i wszystko działa.
  • OptexOptex
  • Poziom 13  
    Ale bez środków na koncie też? I bez dostępu do sieci?
  • Poziom 13  
    Uruchomiło się lecz dopiero kiedy zaznaczyłem że kamerka jest publiczna...

Lecz rodzaj się kolejne pytanie...czy można obserwować z dwóch telefonach?
  • Poziom 13  
    Można. Ale w dwóch kartach. W dwóch zakładkach czyli. A nie w jednym oknie.
    A podjął bym próbę gdyby mi baterię nie padły.
  • Specjalista liczniki samochodowe
    lowtone_on napisał:
    A nie w jednym oknie

Jak chcesz coś wyświetlić na dwóch telefonach, w jednym oknie...?

lowtone_on napisał:
    A podjął bym próbę gdyby mi baterię nie padły.

Więc łatwiej zapytać na forum niż podłączyć do ładowarki, i jeszcze nie podziękować za pomoc.
  • Poziom 13  
    Bo jeszcze nie skończyłem zadawać pytań :)

Jak chcesz coś wyświetlić na dwóch telefonach, w jednym oknie...?
    W dwóch telefonach?

Nie. Obrazy z dwóch telefonów w jednym tablecie.

Więc łatwiej zapytać na forum niż podłączyć do ładowarki?

Gdybym miał przy sobie w pracy ładowarki do dwóch telefonów,tableta,i routera pewnie bym użył i sprawdził...

Jak skończę to podziękuję :)

Dodano po 13 [godziny] 43 [minuty]:

Dziękuję za chęć pomocy już w takim razie.
    Bo się atmosfera popsuła...

Dodano po 19 [godziny] 39 [minuty]:

Dziękuję za pomoc chociaż udało mi się samodzielnie metodą prób i błędów.
    Widzę, że bezinteresowność i chęć pomocy to już domena nielicznych przedstawicieli gatunku.
    Jeszcze raz dziękuję za poświęcony czas i energię,oraz za czytanie ze zrozumieniem,a także za reakcję na prośbę zagubionego w elektronice laika.
  • Poziom 9  
    Czy ktoś używający aplikacji IP Webcam mógłby coś sprawdzić?

Jaka jest maksymalna rozdzielczość nagrań video robionych przy użyciu aplikacji IP Webcam
    oraz
    jaka jest maksymalna rozdzielczość nagrań robionych bezpośrednio z urządzenia?

Skąd to dziwne pytanie?
    Bawiłem się prastarym chińskim tabletem i zauważam, że pliki video robione z użyciem tej aplikacji mają rozdzielczość 1280x720, jaką w tej aplikacji ustawiłem. Natomiast – o ile pamiętam – przy nagrywaniu na tablecie można było ustawić maksymalną rozdzielczość video raptem 800x600.
    Piszę „o ile pamiętam”, gdyż nie mogę tego już sprawdzić. Podczas prób tablet podstępnie mi upadł i odmówił dalszej współpracy, a innych urządzeń z Androidem nie mam.

Po co mi ta wiedza?
    Chcę zrobić niskokosztowy monitoring . Tanie używane urządzenia, które chcę wykorzystać, mają w specyfikacji informację o kamerze np. 5 Mpix i robieniu filmów np. 720p. Zastanawiam się, czy IP Webcam zrobi na takim urządzeniu nagranie 1080p.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Widzę że kompletnie nie ogarniasz tematu...

Wuuu napisał:
    Jaka jest maksymalna rozdzielczość nagrań video robionych przy użyciu aplikacji IP Webcam
    oraz
    jaka jest maksymalna rozdzielczość nagrań robionych bezpośrednio z urządzenia?

Skąd to dziwne pytanie?
    Bawiłem się prastarym chińskim tabletem i zauważam, że pliki video robione z użyciem tej aplikacji mają rozdzielczość 1280x720, jaką w tej aplikacji ustawiłem. Natomiast – o ile pamiętam – przy nagrywaniu na tablecie można było ustawić maksymalną rozdzielczość video raptem 800x600.
    Piszę „o ile pamiętam”, gdyż nie mogę tego już sprawdzić. Podczas prób tablet podstępnie mi upadł i odmówił dalszej współpracy, a innych urządzeń z Androidem nie mam.

Mam bardzo podobną sytuację z pewnym tabletem którego używam jako kamera IP od bardzo dawna. Powiem tak ustaw 800x600 bo 1280x720 bardzo zawęży pole widzenia bo to jest zbyt wysoka rozdzielczość.

lowtone_on napisał:
    Uruchomiło się lecz dopiero kiedy zaznaczyłem że kamerka jest publiczna...

Odznacz to, i radzę zabezpieczyć hasłem dostęp do zmiany ustawień przynajmniej, lub też stream obrazu.

lowtone_on napisał:
    Ale bez środków na koncie też? I bez dostępu do sieci?

Rozwiń.

lowtone_on napisał:
    Obrazy z dwóch telefonów w jednym tablecie.

Można np. aplikacją tinycam free monitor.

Wuuu napisał:
    Po co mi ta wiedza?
    Chcę zrobić niskokosztowy monitoring . Tanie używane urządzenia, które chcę wykorzystać, mają w specyfikacji informację o kamerze np. 5 Mpix i robieniu filmów np. 720p. Zastanawiam się, czy IP Webcam zrobi na takim urządzeniu nagranie 1080p.

Ustawiasz max rozdzielczość jaką ogarnia apka aparatu.

To jak będzie wyglądał i działał podgląd w IP Webcam zależy od tego jak urządzenie obsługuje kamerę, bo podgląd w IP Webcam będzie taki jak w apce Aparat. Testowałem to na wielu różnych urządzeniach i nie każde dobrze działa np. obraz osiąga max 3 fps, jest ciemny bo w podglądzie brak regulacji ekspozycji itd... Jednak na wielu urządzeniach obraz jest świetny, płynny i dobrej jakości.

Ustawienia zmieniaj najlepiej w apce a nie w przeglądarce bo one są stałe a w przeglądarce do czasu restartu serwera.

Jak masz jeszcze jakieś wątpliwości to pisz, np. jak mieć zdalny podgląd.
  • Poziom 9  
    Dzięki za szybką odpowiedź.

Niestety nic nie mogę ustawić, gdyż – jak napisałem – nie mam już na czym :D

Rozważam zakup kilku używanych tabletów. Chcę mieć możliwie wysoką rozdzielczość nagrań (liczba klatek oczywiście też jest ważna, ale nawet 3 fps mi do monitoringu wystarczą). Potencjalne urządzenie ma według specyfikacji kamerę 5 Mpix nagrywającą video o rozdzielczości maksymalnej 1280x720.

Czy nagrania robione tym urządzeniem za pomocą IP Webcam mogą mieć rozdzielczość wyższą niż 1280x720? Np. 1920x1080 (może być nawet z małą liczbą klatek)?

Pole widzenia, gdyby było za małe, rozwiążę zwiększając liczbę kamer, a może doczepię do oka kamery malutki obiektyw szerokokątny.
    Po co tablet? Co za tablet? Jaka cena? Jako tanie urządzenie dobry jest Samsung Galaxy Trend Plus. Rozdzielczość 1280x720 daje bardzo dobry obraz. Sprawdzone osobiście. Dodatkowo lampa błyskowa daje możliwość podglądu w ciemności. Ustawianie wyższej rozdzielczości to bezsens bo po prostu się nie uda (brak takiej opcji, IP Webcam nie bierze opcji z kosmosu tylko z trybów aparatu), a nawet jak taki tryb niepoprawnie pokaże się do wyboru to nie będzie działał dobrze. I szerokokątne obiektywy i inne półśrodki to bezsens.

Więc nie, nagranie praktycznie na pewno nie będzie mogło być w 1920x1080.
  • Poziom 9  
    Makosuu, dzięki za poradę.
    Spróbuję z Samsung Galaxy Trend Plus za 60-70 zł. Jest tani i piszesz, że obraz jest bardzo dobry.

A po co tablet? W przypadku awarii zasilania przyda się bateria o trzykrotnie większej pojemności, co pewnie przełoży się na dwukrotnie dłuższe podtrzymanie. Takie tam teoretyczne rozważania. Rozważałem markowe tablety z uszkodzeniami, po stówie – Asus, Dell, nie pomnę już, jakie modele.

Obiektyw wydaje mi się sensowny. Urządzenia mają być wewnątrz pomieszczenia i patrzeć przez szybę. Obiektyw da się dobrze przytulić do szyby, co zlikwiduje refleksy. Może ułatwi mocowanie sprzętu do szyby. A przy okazji pewnie obejmie większe pole.

Ipwebcam,wifi,android,Samsung,Huawei.

A co do półśrodków – czyż monitoring z komórek i tabletów nie jest właśnie półśrodkiem? ;)
    Wuuu napisał:
    Spróbuję z Samsung Galaxy Trend Plus za 60-70 zł. Jest tani i piszesz, że obraz jest bardzo dobry.

Jak na swoją cenę oczywiście.

Jak chcesz to mogę wstawić przykładowy obraz z tego telefonu z IP Webcam. Wg mnie bardzo zadowalający jak na cenę. Można ustawić rozdzielczość max 1280x960 ale polecam jednak 1280x720 bo jest 16:9 i lepiej to wygląda.

Pamiętaj że w półmroku gdzie okiem jeszcze widzisz bez problemu to telefon już widzi ciemność. Tam pomoże lampa ewentualnie tryb nocny z odpowiednim wzmocnieniem.

Nie nastawiaj się na nagrywanie obrazu z okna w nocy, nie na takim telefonie, a tym bardziej nie na tabletach, chyba że masz tam naprawdę jasno. Tryb nocny pomaga ale to nie jest lekarstwo na wszystko.

Wuuu napisał:
    A po co tablet? W przypadku awarii zasilania przyda się bateria o trzykrotnie większej pojemności, co pewnie przełoży się na dwukrotnie dłuższe podtrzymanie. Takie tam teoretyczne rozważania. Rozważałem markowe tablety z uszkodzeniami, po stówie – Asus, Dell, nie pomnę już, jakie modele.

Wstaw powerbank między ładowarkę a telefon.

Właśnie na Dellu (Venue 7) miałem ciemny obraz.

Wuuu napisał:
    Obiektyw wydaje mi się sensowny. Urządzenia mają być wewnątrz pomieszczenia i patrzeć przez szybę. Obiektyw da się dobrze przytulić do szyby, co zlikwiduje refleksy. Może ułatwi mocowanie sprzętu do szyby. A przy okazji pewnie obejmie większe pole.

Jakość przez taki obiektyw spada, ale ma to sens. Tzn. wcześniej miałem na myśli że nawet jak niepoprawnie masz wyższą rozdzielczość to jej ustawienie nie ma sensu, lepiej dać 800x600 bo w niej tablet sobie znacznie lepiej poradzi.

Jeśli urządzenia będą stać prosto do szyby oparte o nią to nawet wieczorem jak włączysz światło będzie ok. Jak pisałem wyżej mam takie urządzenie od dawna.

Wuuu napisał:

A co do półśrodków – czyż monitoring z komórek i tabletów nie jest właśnie półśrodkiem?

Zależy jak na to spojrzeć... Telefon posiada bardzo dobrą matrycę, lampę błyskową, wg. mnie to odpowiednik takiej wewnętrznej kamerki IP, tyle że ze znacznie lepszą jakością w niższej cenie. Ogólnie dobra sprawa.

Ale po nagrywaniu na takim tablecie w tej zbyt wysokiej rozdzielczości na obiektywie, czy to nie jakieś 0,25środki :)
  • Poziom 9  
    Pewnie, że chcę. Wstaw obraz, chętnie zobaczę. Ale i tak pierwszy Samsung Galaxy Trend Plus już nabyty, jedzie do paczkomatu. Spróbuję jeszcze z jakimś urządzeniem z rozdzielczością full HD a potem zdecyduję co do reszty. Masz jakieś sprawdzone dobrze działające? Urządzenia z pękniętym (ale działającym) ekranem są naprawdę tanie. A mnie to nie przeszkadza.

Kwestię doświetlenia nocnego rozwiążę lampą LED-ową z czujnikiem ruchu podpięta do UPS-a. A może ¾-środkiem czyli taśmami LED także z czujnikiem ruchu. Lubię kombinować.

Dobra matryca w telefonie? Zależy jak patrzeć. Ja patrzę tak: Dobra to taka, co jest duża. A duża to taka, co w telefonie się nie zmieści. Przydałoby się jakoś przechwycić i zarejestrować live obraz z aparatu fotograficznego. W nim jest i matryca dużo większa i szkła lepsze i większe. Wpada dużo więcej światła.
    Na dworze już było ciemno dosyć wtedy. Jakby telefon stabilnie stał a nie z ręki też pewnie by było trochę wyraźniej. Jedno normalnie klatka z podglądu a drugie z trybem nocnym wzmocnienie chyba 10
    W dzień obraz jest znacznie lepszy (co raczej jest oczywiste :D)

[img-0]Ipwebcam,wifi,android,Samsung,Huawei.Ipwebcam,wifi,android,Samsung,Huawei.

Z fullhd testowałem Sony Xperia T3 i wygląda ok ale jeszcze wymaga dokładniejszego sprawdzenia a teraz czasu nie mam :) z fullhd sprawdzałem też LG F60 i pomijając kiepskość aparatu w tym telefonie to również prezentuje się nawet ok.
  • Poziom 9  
    Dzięki za zdjęcie. Niestety nie daje mi to poglądu na sprawę. Im gorsze światło, tym gorsze zdjęcie. Im lepszy aparat, tym lepiej sobie w danych warunkach radzi. Bez porównania z innymi aparatami w tych samych warunkach, nie da się ocenić, czy wynik jest dobry czy marny.
    Samsung jest w drodze do mnie. Potem kupię coś z dużo wyższą rozdzielczością – zobaczę, co się da znaleźć za niewielkie pieniądze z odpowiadającymi mi uszkodzeniami. Jak będę miał co, wrzucę jakieś zdjęcia do porównania.