Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 7 HP x64 nie może nawiązać połączenia z siecią

szafranek72 08 Gru 2017 02:05 216 8
  • #1 08 Gru 2017 02:05
    szafranek72
    Poziom 16  

Witam,

Próbowałem dziś pomóc sąsiadowi, ale nie dałem rady.

Jego laptop HP bez przyczyny przestał łączyć się z domową siecią WiFi - “System Windows nie mógł nawiązać połączenia z siecią XYZ”. Laptop widzi sieć, widzi też inne sieci w okolicy, jak również bez problemu połączył się z siecią którą tymczasowo włączyłem na smartfonie!

Laptop jego żony łączy się bez problemu z routerem, inne sprzęty również. Serwer DHCP na routerze działa prawidłowo.
    Router nie ma jakichkolwiek ograniczeń, list adresów zaufanych/blokad MAC, itp., mój sprzęt połączył się bez problemu z routerem.
    Próba na innej nazwie SSID nic nie wniosła.

Ustawienia połączenia w laptopie dokładnie takie same jak na laptopie żony - SSID, hasło, WPA2, TKIP…
    Usunąłem zapisaną sieć z listy, próba połączenia - wyskakuje okienko do wpisania hasła, po wpisaniu hasła wyświetla się komunikat jak na początku. Próba dodania ręcznie sieci, to samo, ustawiłem na sztywno konfigurację sieci - adres IP, maskę bramę - cały czas to samo.
    Przejrzałem ustawienia zarządzania energią karty WiFi oraz magistrali PCIe, jak róznież zaawansowane ustawienia konfiguracji karty sieciowej - nie dostrzegłem problemu -> laptop łączył się z hotspotem z mojej komórki od razu.
    Internet po kablu z tego routera działa.

Jakieś sugestie?

0 8
  • #2 08 Gru 2017 02:12
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

Witaj.
    Podaj model routera oraz sprawdź model karty sieciowej w laptopie (oraz wersję aktualnie zainstalowanych sterowników do tej karty). Jakiego systemu operacyjnego dotyczy problem?

0
  • #3 08 Gru 2017 02:12
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

szafranek72 napisał:
    “System Windows nie mógł nawiązać połączenia z siecią XYZ”

A co daje próba rozwiązania problemu przez sam Windows?
    Karta sieciowa w laptopie jaka: typ, model, producent, sterowniki ma aktualne?
    Oprogramowanie routera aktualne?

Zdjąć zabezpieczenia z sieci wifi i spróbować się na czas testu połączyć.
    Zapisać konfiguracje routera, zresetować go przyciskiem i wgrać ponownie obraz ustawień - pomogło, nie pomogło?

0
  • #4 08 Gru 2017 02:58
    szafranek72
    Poziom 16  

Sieciówka Intel Pro 3945 ABG, autokonfiguracja włączona, DHCP włączone - tyle z istotniejszych info z ipconfig /all

System podany w temacie: 7HP x64

Sterowniki karty nie wiem czy aktualne, jeszcze 3 dni temu wszystko działało bezproblemowo od x lat, w czasie kiedy wystąpił problem nie było nic instalowane, zmieniane, usuwane w oprogramowaniu/sprzęcie.

Router dostarczony przez ISP z kablówki - Thomson, nic więcej nie wiem - brak dostępu do opcji aktualizacji FW, tylko konfiguracja sieci. Restart był wykonywany. Nie ma możliwości zapisania konfiguracji routera, więc na razie nie będę przywracać ustawień fabrycznych, jako że internet działa na wszystkich pozostałych jak i nowo dodawanych urządzeniach.

A laptop - przypomnę - łączy się i działa z inną siecią wifi udostępnioną z komórki.

Windows nie widzi i nie znajduje rozwiązań problemu.

Wygląda to tak, jakby ta domowa sieć wifi w ogóle nie była dodana do zdefiniowanych - ot w trayu mam ikonkę szarych słupków z żółtą gwiazdką z i informacją o dostępnych sieciach... nie łączy z tą siecią ani automatycznie, ani nie połączy się po wybraniu jej ręcznie z listy, tylko po chwili namysłu wyświetla komunikat z 1. postu.

0
  • #5 08 Gru 2017 03:14
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

szafranek72 napisał:
    brak dostępu do opcji aktualizacji FW, tylko konfiguracja sieci

KOCUREK1970 napisał:
    Zdjąć zabezpieczenia z sieci wifi i spróbować się na czas testu połączyć.

Zainstalować też na komputerze z problemem InSSIDer v2/Home i tu wstawić wynik pomiaru.
    Tu najnowszy sterownik:
    https://downloadcenter.intel.com/download/270...Intel-PRO-Wireless-3945ABG-Network-Connection

0
  • #6 08 Gru 2017 03:22
    szafranek72
    Poziom 16  

ok, jutro wieczorem dopiero będę się widzieć z sąsiadem, jeśli jeszcze coś mam wykonać piszcie.

0
  • #7 08 Gru 2017 18:09
    mazi292
    Poziom 16  

No sam jestem ciekaw co pomoże, ostatnio mieliśmy taką sytuację też że na jednym laptopie nie była w ogóle ta sięć widoczna a na pozostałych dwóch wszystko działało, pomieniliśmy router i też nie było widać nowego routera... Routery sąsiadów były widoczne żeby było śmiesznej

0
  • #8 08 Gru 2017 21:11
    szafranek72
    Poziom 16  

Niestety chwilowo zawieszam temat, sąsiad poinformował mnie dziś telefonicznie, że w poniedziałek będzie miał wymieniany przez isp router na ogarniający 250Mbit, więc odpuściliśmy "pacjenta" do tego czasu. Czy komputer wystartuje na nowym routerze, czy też nie, okaże się w poniedziałek i Was poinformuję i ew. pomęczę dalej ;)

Dzięki za odzew, miłego weekendu :)

0
  • #9 11 Gru 2017 19:05
    szafranek72
    Poziom 16  

Zamykam temat - co było przyczyną już się nie dowiemy.

Sąsiad dostał nowy router, ustawiłem SSID i hasło takie jak były dawniej, komputer bez problemu się połączył nic nie grzebiąc w ustawieniach.

Dziękuję za poświęcony czas

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo