Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung UE32ES6100W - samoczynny restart po kilku minutach oraz zawieszanie

08 Dec 2017 08:40 735 4
  • Level 6  
    Witam!
    Telewizor włącza się i odbiera programy, ale podczas oglądania po około 15 minutach zawiesza się na czarnym obrazie na jakieś 2 minuty i sam startuje od nowa, do tego zacina się też czasem od razu po wejściu do Samsung Huba, ale czasem uruchomi. Robiony był factory z poziomu serwisowego menu i aktualizacja oprogramowania USB -0 nie pomogło. Zasilacz ma napięcia stabilne, nie ma fizycznych uszkodzeń. Zaczęło się tak dziać po zaniku prądu w sieci. Czy jest coś, co można jeszcze zrobić prócz wymiany płyty głównej? Płyta ciężko dostępna i droga. Pozdrawiam serdecznie
  • Helpful post
    Level 20  
    Witam.
    Raczej już nie . Możesz sprawdzić czy pod płytą main jest podkładka silikonowa odprowadzająca ciepło z procka do obudowy panela , jak nie to można założyć -czy pomoże - może . Płyt jest kila różnych np z es6200 też podejdzie .
    Jak podasz pełny model code tv to Ci poszukam.

Pozdr.
  • Level 6  
    Dziś dostałem używaną płyte, ale TV działa tak samo. nic to nie poprawiło ktoś ma jakiś pomysł? bo zwariowałem już, coś z zasilaczem? czy trafiła się tak samo uszkodzona płyta? bo już nie wiem. Do tego dodam, że nie działa wifi (na obu płytach), zawiesza się na wyszukiwaniu. Płyte mam z UE46ES6100
  • Level 20  
    Witam.
    To odłącz kabelek od modułu wifi - może być to też powód wyłączania się.
    Te moduły sprawiały wiele problemów. Metodą jest sprawdzenie w menu serwisowym ile jest błędów.
    Sprawdź czy czasami pod prockiem na płycie main od tyłu nie widać przegrzania.
    Tam powinna być podkładka silikonowa. Jak jej nie ma to procki się przegrzewały.
    Pozdr.