Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 206 2.0hdi - Odpala i gaśnie

Patryk199036 08 Gru 2017 10:28 564 7
  • #1 08 Gru 2017 10:28
    Patryk199036
    Poziom 2  

Hej grupo mam problem. I podejrzewam ze to jakas glupota ale nie wiem co wiec tak zawiesil mi sie plywak w baku to odkrecilem i wyyjelem z baku po vczym zkrecilem spowwrotem i chcialem odpalic silnik zapala i po chwili gasnie gdy odrazu prubuje drugi raz zapalic to musze odczekac chwilee bo nie chodzi pompka w baku gdy odczekam chwilkę to znowu pompka chodzi i zapala i po chwili ggasnie dodam ze przed wyjeciem plywaka auto normalnie chodziło i odpalalo

0 7
  • #2 08 Gru 2017 10:39
    robin161
    Poziom 20  

Zapowietrzony układ paliwowy.

0
  • #3 08 Gru 2017 10:47
    Patryk199036
    Poziom 2  

To jak odpowietrzyc tyle co krecilem to powinien się sam odpowietrzyc

Dodano po 1 [minuty]:

A jak. Bendzie zapowietrzony to mi sie zdaję ze wogule. By nie odpalall a on odpala i gasnie

0
  • #4 08 Gru 2017 10:56
    robin161
    Poziom 20  

Jak masz pompę w zbiorniku (układ Bosch) to układ sam powinien się odpowietrzyć pod ciśnieniem. Masz cały czas bąble w przewodzie ? Sprawdź czy przewody paliwowe pod filtrem powietrza nie przetarły się (zbieżność w czasie z wymianą pływaka).
    Ponadto przewody przy pompie w zbiorniku szczelnie połączone (mogły przeciąć się pod opaską) - nie są zawilgocone? Przewód od pompki (harmonijka) nie pękł przy wymianie pływaka?

0
  • #5 08 Gru 2017 11:08
    Patryk199036
    Poziom 2  

No nie wiem juz sam ja nie wymieniłem plywaka tylko wyjolem go z baku i wsadzilem spowrotem mam system bo...z pompka w baku ale. Jak wlaczam zaplon to slychac jak pompka chlodzi i bylo by powietrze w układzie

Dodano po 2 [minuty]:

Niewie pan ja by mozna odpowietrzyc inaczej na wtryskach popuscic czy jak

Dodano po 40 [sekundy]:

0
  • Pomocny post
    #6 08 Gru 2017 11:30
    robin161
    Poziom 20  

Z powrotem trzeba dostać się do pompy paliwa i posprawdzać połączenia między pompką a króćcami (czarna harmonijka) oraz filterek na dole pompki czy nie zapchany. Ponadto szczelność połączeń przewodów od zbiornika paliwa. I tam trzeba szukać przyczyn usterki, skoro wcześniej palił.

A przewody paliwowe nie pozamieniane miejscami przy zbiorniku ???

0
  • #7 08 Gru 2017 11:43
    Patryk199036
    Poziom 2  

No raczej nie bo sa inne srednce ....zloczek no nic jutro wruce to. Jjescze zobacze ten filterek

0
  • #8 08 Gru 2017 12:01
    pepe150
    Poziom 33  

Patryk199036 napisał:

To jest CR, tego się tam nie robi.

Jeżeli pompa pracuje, to można by wpiąć się w instalacje i zobaczyć jakie podaje ciśnienie.
    Jeżeli ciśnienie jest poprawne na wyjściu pompy w zbiorniku, należy zobaczyć ciśnienie za pompą WC - np. podpiąć pod komputer.
    A wtedy okaże się, że mogą być błędy od układu paliwowego.

0