Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens płyta ceramiczna ET73754 - włącznik sensor dotykowy

muchozol1 08 Gru 2017 11:18 306 2
  • #1 08 Gru 2017 11:18
    muchozol1
    Poziom 9  

Po 15 latach wiernego użytkowania pojawił mi się problem z płytą ceramiczną Siemens ET 73754: od około tygodnia płyta samoistnie się włącza w stan czuwania by po chwili się wyłączyć. Bywał też problem z w ogóle włączeniem płyty, ale jak to przy włącznikach dotykowych - myślałem że to moje mokre palce są winne, bądź zabrudzenia na płycie.
    Obecnie płyty nie da się w ogóle użytkować, gdyż udaje mi się ją załączyć 1 raz na chyba ze 50 prób. Jak się załączy (zapalają się oznaczniki przy sensorach do poszczególnych pól) to nie ma problemu z włączeniem i regulacją mocy poszczególnych pól, ale niestety po krótkim czasie całą płyta się samoistnie wyłącza.

Dodam, że płyta jest podłączona 3-fazowo, w sposób prawidłowy, bo przez wiele lat działała dobrze. Kontrolnie odłączyłem zasilanie płyty na pół dnia, licząc że się może jakoś zresetuje. Ale nic to nie dało. Po ponownym włączeniu bezpieczników płyta jedynie "pikła" i nadal nie daje się załączyć.

Chciałbym spróbować sam ją naprawić, bo podejrzewam że padł sensor zasilania, ale przed jego wymianą w "ciemno" chciałbym zasięgnąć rady forumowiczów, czy aby na pewno to może być sensor. Czytałem na jednym z postów, że przy sensorach w mastercook są jakieś bateryjki...

0 2
  • #2 08 Gru 2017 11:43
    Zygaqra
    Poziom 34  

Zacząłbym od obejrzenia stanu elektroniki pod płytą(śniedź,wilgoć itp) jeżeli jest tam wspomniana bateria warto wymienić, niewielki koszt a przynajmniej pewność, że z jej strony nie występuje usterka.

0
  • Pomocny post
    #3 08 Gru 2017 12:39
    Loker
    Poziom 38  

Rozkręć płytę i daj zdjęcie elektroniki.
    Tak na marginesie - jeśli płyta pracowała 15 lat to od razu do sprawdzenia/wymiany kondensatory elektrolityczne w zasilaczu - szczególnie ten po stronie pierwotnej.

0