Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica EB7542 - piekarnik zła temperatura światełko rozłącza się przyczyna ?

08 Gru 2017 11:21 2268 9
  • Poziom 10  
    Witam.
    Piekarnik Amica do zabudowy. Przypala na zadanej temp 100°C na pokrętle, wstawiłem termometr w środek i pokazuje 250°C, a przy 50°C na pokrętle naprawdę jest ok 200°C... Lampka czerwona, która świeci podczas nagrzewania się piekarnika po rozgrzaniu się wyłącza, a mimo to piekarnik nie trzyma zadanej temperatury. Czy to też wina termoregulatora?
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Witaj, na 100 procent tak. Możesz podać model piekarnika?
  • Poziom 10  
    Dziś będę go rozbierać nie znam modelu zakupiony 5 lat temu, ale wygląda tak:
    Link
    Amica EB7542 - piekarnik zła temperatura światełko rozłącza się przyczyna ?
  • Poziom 33  
    Mógł paść czujnik temperatury. Dostępny np. w NORTH.pl 97 zł..
  • Poziom 10  
    A jak to sprawdzić, że to czujnik temperatury i jak go wymienić?
  • Poziom 33  
    Nie miałem okazji bawić się z takim piekarnikiem, ale czujnik na pewno jest zamontowany w tylnej ścianie, w górze piekarnika. Zobacz zdjęcie ze strony North.pl . Odkręcisz tylną osłonę piekarnika, to na pewno go zlokalizujesz, montaż to dwie nakrętki lub śruby. Co do parametrów - jest to niechybnie czujnik NTC, ale nie mogę nic znalezć. Może to tylko są przypalone końcówki konektorów złącz tego czujnika? Używałes tej pirolizy?
  • Poziom 22  
    Sądząc po fotce, to mamy do czynienia ze zwykłym termostatem mechanicznym, a nie ze sterowaniem elektronicznym:)
    Moim zdaniem do wymiany termostat:)
  • Poziom 10  
    Kuchenka po wymianie termostatu na zamiennik i działa wszystko ok.
    Na początku termometr w środku wskazywał 30°C więcej, ale był postawiony na blasze i stąd ta różnica myślę. Zawieszony na kratce pokazuje OK.
  • Poziom 1  
    Dzień dobry mam ten sam problem z tym modelem czy sam pan wymienił ten termostat i jaki to koszt
  • Poziom 10  
    Tak. Wymieniłem sam. koszt termoregulatora zamiennika 45zł. Wyjąć piekarnik, odkręcić górną pokrywę, tylną. Zdjąć gałkę z przodu, wymontować regulator.