Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Acer Aspire 5 - Wieża podłączona do laptopa buczy/bzyczy kiedy nic nie gr

08 Gru 2017 11:51 618 15
  • Poziom 8  
    Cześć.

Laptop Acer Aspire 5 podłączony pod wieżę Philips przez mini jack i 2 chinche - Podczas słuchania muzyki czy oglądania filmów nic nie buczy. Nawet jak zmieniam głośność w laptopie i odtwarza charakterystyczny "dzyń" to nie buczy, ale gdy piosenka się skończy, ogólnie laptop nic nie odtwarza, to po ok. 5 sekundach z głośników wydobywa się buczenie - tak jakbym odłączył kabel od laptopa. Natomiast jak włączę kolejną piosenkę to buczenie ustaje.

Laptop ma system Windows 10 i (jak podejrzewam) przełącza się w tryb oszczędzania energii kiedy nic nie odtwarza...
    Wcześniej miałem laptopa z Win 7, tą samą wieżę podłączoną identycznie i buczenie nie występowało.

Z góry dziękuję za pomoc.
  • Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
  • Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
  • Poziom 8  
    Podłączyłem słuchawki - jest cisza, w sensie bez bzyczenia.
  • Poziom 8  
    Właśnie sprawdziłem - po odłączeniu zasilania buczenie jest, ale ciszej.
  • Poziom 8  
    Laptop jest nowy, użytkuję go ze 4 dni. Kabel też mam nowy - kupiłem za 17zł 5 metrowy, bo stary miał już wyruszaną wtyczkę jacka. Spróbuję z innym kablem.

Opiszę jak sprawdzę. Dzięki za szybkie odpowiedzi!

EDIT:

Podłączyłem starego laptopa pod wieżę tym samym kablem - nie ma żadnego buczenia czy bzyczenia.
    Stary laptop ma Windowsa 7, ten ma 10. Może to wina oprogramowania?

• Spec od komputerów
    Sprawdź na innym kablu - dobrej jakości i krótkim. Jeśli problem nie będzie występował to szukaj dobrego kabla. Kable tej długości wymagają dobrego ekranowania. Czy oba laptopy mają wtyczki od zasilacza (do gniazdka 230V) z uziemieniem?

Jak nowy i stary laptop widzą podpięty kabel? Jako słuchawki czy wyjście audio?
  • Red. Komputery FAQ
    Autor może mieć rację z oszczędzaniem energii - szukaj odpowiedniego ustawienia w panelu sterownika karty - podobny mechanizm jest w smarfonach, dodatkowo długi przewód i problem gotowy.....
  • Poziom 8  
    To jest pewnie wina sterowników, albo to jakiś magiczny laptop - Jak włączę lapka (kabel od wieży jest podpięty cały czas) to głośniki buczą... Włączę cokolwiek na youtube - przestaje buczeć i gra czyściutko w stereo - piosenka się skończy i odlicza czas do odtwarzania następnej - buczy i tak w kółko. ALE teraz - wszedłem w panel sterowania - dźwięk - i teraz zaczynają się jaja -
    Laptop Acer Aspire 5 - Wieża podłączona do laptopa buczy/bzyczy kiedy nic nie graaa.jpg Download (58.85 kB)

Otwierają się 4 karty - kiedy kliknę na kartę "Odtwarzanie" buczenie milknie. Tak samo jak przejdę na kartę "Nagrywanie". Natomiast zaczyna buczeć kiedy przejdę na kartę "Dźwięki" i "Komunikacja". :D
    Spróbuję to jakoś nagrać, bo nie uwierzycie...

W tym nowym laptopie jest tylko jedno wejść/wyjście jack - jak mniemam służy do podpięcia zewnętrznych głośników jak i mikrofonu. W starych laptopach miałem 2 jacki - na mikro i głośniki.

Sterowniki od wczoraj mam najnowsze.
    Najlepsze jest to, że nie wyłączyłem panelu sterowania dźwiękiem i jestem na karcie "odtwarzanie" pisząc ten komentarz, to głośniki są cichutko jak makiem zasiał. A teraz jak przełączę się na kartę "Dźwięki", to po około 5 sekundach skubaniec buczy.
  • Admin grupy komputery
    broda112 napisał:
    W tym nowym laptopie jest tylko jedno wejść/wyjście jack - jak mniemam służy do podpięcia zewnętrznych głośników jak i mikrofonu. W starych laptopach miałem 2 jacki - na mikro i głośniki.
    Podłączałeś słuchawki z mikrofonem (jack 4pin), czy zwykłe (jack 3pin)?
  • Poziom 8  
    Podłączałem zwykłe.

• Spec od komputerów
    Sprawdź na słuchawkach 4-pnowych. Lub z przejściówką jack 4-pin na jack 3-pin.
  • Poziom 19  
    Wszystko wskazuje na soft włączający po chwili jakieś eco, oszczędzanie energii itp.
    Mailuj do serwisu ACER'a, masz sprzęt na gwarancji - muszą pomóc.

• Spec od komputerów
    lemu napisał:
    Wszystko wskazuje na soft włączający po chwili jakieś eco
    - walczyłem z podobnym problemem u siebie - winny był kabel. Przy braku sygnału wieża "zwiększała czułość" i zaczynało się buczenie. Wymiana kabla rozwiązała problem. Po przecięciu kabla za kilkanaście zł okazało się, że praktycznie nie ma ekranowania.

Na to wskazuje też:
    broda112 napisał:
    Podłączyłem słuchawki - jest cisza, w sensie bez bzyczenia.
  • Poziom 19  
    Objaw wskazuje na pracę jakiegoś kompresora, który jak pisze SK1977 zwiększa czułość przy braku sygnału. A chińskie kabelki za złotówkę są rzeczywiście fatalne, robione przez skośnookich na zasadzie: minimum miedzi - maksimum izolacji. Mnie skusił przedłużacz elektryczny z gniazdkami z bolcami i wtyczką z dziurką, kabel w ogóle nie miał żyły ochronnej!!!

PS
    Kable audio robię sam (z kabelków video), kabelki video i TV kupuję tylko markowe (koncentryczne z gęstym oplotem i pełnym polietylenem).