Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Urządzenie do wysyłania zdjęcia via email/mms po otrzymaniu sygnału zew.

zein 08 Gru 2017 12:41 618 12
  • #1 08 Gru 2017 12:41
    zein
    Poziom 9  

Witam.

Nie jestem pewien czy w dobrym miejscu założyłem temat...

Poszukuję jakiejś koncepcji do stworzenia urządzenia, które w przypadku zaniku napięcia 230V i np pojawieniu się sygnału z jakiegoś kontaktronu/krańcówki w drzwiach wykonało by zdjęcie i jak najszybciej wysłało je na wskazany e-mail i nr telefonu. Musi to być w miarę proste urządzenie zamknięte w jedną skrzynkę najlepiej i to jakąś w miarę dyskretną, szczelną. Urządzenie być może będzie pracowało w minusowych temperaturach. Dodatkowo na tyle proste w montażu, że wystarczyło by podpiąć tylko jeden przewód/kabel pod zasilanie. Dobrze by miało jakieś w miarę małe zasilanie rezerwowe np. dosłownie kilkanaście minut.
    Myślałem o zatrudnieniu do tego Raspberry albo coś innego. Generalnie nie mam w ogóle żadnej koncepcji poza pomysłem i wytycznymi.

Z góry dzięki za jakąś burzę mózgów.

0 12
  • #2 08 Gru 2017 12:50
    sawitar
    Poziom 17  

Tez bym poszedł w Rpi0 + modem 3G na USB i power bank.
    Z zewnątrz podłączasz tylko zasilanie i monitorowany obwód

Ujemne temperatury mogą być problemem

0
  • #3 15 Gru 2017 12:29
    zein
    Poziom 9  

Ktoś coś jeszcze?

0
  • #4 15 Gru 2017 12:36
    Robert B
    Poziom 43  

Zainteresuj się kamerami GSM.
    Np. https://www.spyshop.pl/kamera-z-podsluchem-gsm-x009-ze-zdalnym-sterowaniem-500.html
    lub fotopułapkami
    http://germano.com.pl/33-fotopulapki
    https://tvprzemyslowa.pl/pol_m_Katalog-Produktow_Fotopulapki-Kamery-GSM-279.html

0
  • #5 18 Gru 2017 12:01
    zein
    Poziom 9  

Dzięki, ale jest tyle zmiennych w tym projekcie, że nie da się niestety skorzystać z gotowego rozwiązania. Już próbuję coś zrobnić na Rpi.

0
  • #6 18 Gru 2017 17:22
    Robert B
    Poziom 43  

Wystarczy przekaźnik ze stykami NC na zasilaniu i będzie robił za czujnik braku napięcia a kontaktrony drzwi/okien są niepotrzebne, bo kamery mają wbudowany czujnik ruchu i odpada tym samym okablowanie do czujników.

0
  • #7 21 Gru 2017 09:48
    zein
    Poziom 9  

Problem polega na tym, że wykonanie zdjęcia i wysyłka ma się odbyć najszybciej jak się da zanim złodzieje zajmą się urządzeniem. Nawet czas otwarcia drzwi do pomieszczenia to już kilka milisekund/sekund na to aby urządzenie zaczęło robić zdjęcia i je wysyłać.

0
  • #8 21 Gru 2017 11:18
    Robert B
    Poziom 43  

zein napisał:
    kilka milisekund/sekund

No i?
    Bez przesady. Najpierw musieliby się dowiedzieć gdzie znajduje się ukryta kamera a przy porządnym jej zabezpieczeniu, poświęcić kolejny czas na dobranie się do niej. Przez ten czas kamera wyśle i zdjęcia i filmy gdzie trzeba. Można też dodać głośny alarm w innym miejscu pomieszczenia, który skutecznie odwróci ich uwagę.
    Czy kolega nie ma jakiejś manii prześladowczej? :)

0
  • #9 21 Gru 2017 11:28
    zein
    Poziom 9  

Po prostu znam realia przy których urządzenie będzie pracować. Urządzenie będzie praktycznie od razu na widoku ze względu na łatwy montaż kilku takich urządzeń. Uwierz mi na słowo, że miejsce (a raczej typ miejsca) w którym będzie to wisiało okradają powiedzmy mądrzejsi ludzie niż złomiarze ;-) oprócz tego urządzenie będzie montowane na zasadzie Plug bez play przez niewykwalifikowane osoby. Po prostu podłączyć pod napięcie w dosyć specyficznym miejscu położyć gdzie starczy kabelka i już. Stąd moje wymagania. :-) Co do alarmu, to miejsca te są raczej odległe i ciemne więc nawet alarm ich nie przerazi bo po prostu nikt poza złodziejami go nie usłyszy... ot przypadłość takich miejsc o których mówię :D

0
  • #10 21 Gru 2017 11:38
    Robert B
    Poziom 43  

zein napisał:
    urządzenie będzie montowane na zasadzie Plug bez play przez niewykwalifikowane osoby

Zatem aby było skuteczne należy dać parę groszy fachowcowi lub samemu to zamontować. Inaczej cała twoja praca i pieniądze pójdą na marne. W przypadku zabezpieczeń nie można szkłem ... skrobać.
    Jeżeli złodzieje są zawodowcami, to tym bardziej nie można oddać montażu w ręce amatorów.
    zein napisał:
    Myślałem o zatrudnieniu do tego Raspberry

A jaka jest różnica pomiędzy czasem wysłania przez Raspberry a fotopułapką? Bo nie ma absolutnie żadnej.

1
  • #11 21 Gru 2017 12:29
    excray
    Poziom 39  

Dokładnie. Jak są to tak skomplikowane warunki to Twoja taktyka jest bez sensu. Po prostu zwykłe rozdawnictwo modemów i kamer. Jeśli to ma przetrwać to po prostu musisz to porządnie zrobić. Zabezpieczyć urządzenie w taki sposób aby wytrzymało atak agresora. Inaczej będziesz tracił kolejne urządzenia w zamian za jakieś bezużyteczne w praktyce zdjęcia. Wejdzie złodziej, zobaczy, że robisz mu foty więc wyjdzie nic nie wynosząc, a następnym razem przyjdzie zamaskowany.

1
  • #12 21 Gru 2017 12:37
    zein
    Poziom 9  

I znowu nie znacie całej sytuacji więc szkoda z Waszej strony strzępić język. Warunki pracy są jakie są i muszą takie zostać. Dodam tylko, złodziej jest na pewno jeden, prawdopodobnie znany już, teraz zbieramy dowód. Nie ma co dywagować.
    Wykorzystam RPi + kamera do tego i podzielę się wynikami ;-)

Dzięki wszystkim.

0
  • #13 21 Gru 2017 12:47
    excray
    Poziom 39  

zein napisał:
    podzielę się wynikami

Liczę na to. Bo tu już wielu obiecywało i tyle ich widzieliśmy. Ślad po nich zaginął.

0