Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa samochodzika zdalnie sterowanego

10 Sie 2005 16:32 993 4
  • Poziom 1  
    Chciałbym stworzyć cośna podobieństwo samochodu sterowanego radiowo ale niewiem jak się do tego zabrać czy ktoś ma jakieś pomysły?
  • Poziom 22  
    jeżeli jesteś poczontkującym to napewno odpada sterowanie radiowe.... najpierw jakieś diody, efekty świetlne, później jakiś wzmacniacz audio, następnie radio, i dopiero na końcu powinienes robić zdalnie sterowane samochody.

Poprostu nie ma sensu robić układ którego nie rozumiesz a jak coś nie bedzie działać to nie będziesz nawet wiedział jak to naprawić, bo nie będziesz znł zasady działania własnego urzadzenia.

Stopniowo i pokolei
  • Poziom 12  
    jak plan początkującego to ja radziłbym coś bardziej prostego niż zdalnie sterowany samochód....nie ma się co rwać z motyką na słońce...choć gratuluje zapału...oby był zawsze taki...
  • Poziom 29  
    Zależy jaki ma to być samochód. Jak chodzi ci o coś na podobieństwo made in china to weż gotową aparaturkę. Jak myślisz nad czymś więkrzym to właściwie też polecałbym gotowca tylko że taki nie wytrzyma dużego amperażu. Polecałbym jakieś żeby aparatura sterowała najpierw układami tranzystorowymi lub jakimiś stycznikami a ta dopiero na silniki. Wiem co mówie bo sam soś takiego robiłem. Niestetu samochód sprzedałem razem ze schematami nie bardzo mógł bym ci pomóc bo nie pamiętam szczegółów schematu z przed 3 lat.