Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zwiększenie zasięgu Wi-Fi łącząc dwa routery

marcin-mkpeugot 08 Gru 2017 17:38 486 16
  • #1 08 Gru 2017 17:38
    marcin-mkpeugot
    Poziom 4  

Witam pomóżcie!
    Posiadam internet z cyfrowego polsatu z modemem idu-100, niestety nie ogarnia całego domu na wi-fi. Wymyśliłem że podłącze do niego stary router który miałem w domu tj: Tp-Link model: TD-W8951ND i nic mi nie wychodzi. Mam takie pytanka:
    1. Czy router idu-100 posiada funkcję mostu ( potrzebna do połączenia przez Wi-Fi)?
    2. Jeśli nie ma to czy da się to jakoś ominąć?
    3. Ma ktoś jakiś pomysł jak to ugryźć inaczej?
    Podpowiedzcie mi coś w tym temacie każda rada się przyda.
    Pozdrawiam i z góry dziękuję.

0 16
  • #3 08 Gru 2017 17:54
    marcin-mkpeugot
    Poziom 4  

Mam router IDU-100 Wi-Fi

Dodano po 1 [minuty]:

Fakt ma dwie anteny ale niestety mie ogarnia może nie jest w super centrum domu ale do remontu innej opcji nie ma. W sąsiednich pokojach jest spoko ale już w następnych jest problem.

0
  • #5 08 Gru 2017 18:07
    marcin-mkpeugot
    Poziom 4  

Dokładnie w skrajnych pokojach mam na laptopie dwie kreski niby ale już nie da się pracowac. Masz jakiś pomysł?

0
  • #7 08 Gru 2017 18:26
    marcin-mkpeugot
    Poziom 4  

W skrajnym pokoju po lewej stronie domu router stoi póki co na podłodze, nie mam narazie innej możliwości bo tylko tam dochodzi kabel tv a cyfrowy polsat dostarcza internet do routera po kablu tv

0
  • #9 08 Gru 2017 19:07
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

A co to ma wspólnego z rozwiązaniem problemu?

0
  • #10 08 Gru 2017 19:15
    marcin-mkpeugot
    Poziom 4  

A jak wezme wyżej to na parterze jest cienko z zasięgiem

Dodano po 1 [minuty]:

Spróbuję go jutro podnieść ile się da żeby i na dole był dobry zasięg i zobaczymy czy pomoże. Dzięki odezwę się jutro.

0
  • #11 08 Gru 2017 19:33
    Erbit
    Poziom 31  

marcin-mkpeugot napisał:
    ...
    1. Czy router idu-100 posiada funkcję mostu ( potrzebna do połączenia przez Wi-Fi)?
    2. Jeśli nie ma to czy da się to jakoś ominąć?
    3. Ma ktoś jakiś pomysł jak to ugryźć inaczej?

Most nie jest Tobie potrzebny tym bardziej, że na dwóch różnych urządzeniach działa on albo słabo albo wcale. Wystarczy aby drugi router maił opcję "klient" ewentualnie "repeater".

Niestety takie połączenie propagowało osłabiony sygnał (co z tego, że zobaczysz 5 kresek w laptopie jak "pomiędzy routerami" będą dwie kreski?).

Dlatego jedyne rozsądne rozwiązanie to kabel z jednego do drugiego routera.

0
  • #12 08 Gru 2017 19:52
    marcin-mkpeugot
    Poziom 4  

Rozumiem, a uważasz że żadne anteny wzmacniające też nie pomogą?

0
  • #13 08 Gru 2017 20:00
    Erbit
    Poziom 31  

marcin-mkpeugot napisał:
    Rozumiem, a uważasz że żadne anteny wzmacniające też nie pomogą?

Jakąś poprawę na pewno uzyskasz (mniejszą lub większą) i trudno jest mi wyrokować czy i jak pomoże. Należałoby podłączyć i sprawdzić. Uważam jednak, że to półśrodki. Gdybyś się pokusił o zmianę routera bądź wyłączenie tego Wifi a postawienie czegoś dobrego z boku to.. być może. Coś dobrego to np. Ubiquiti. To jednak nie zapewni dobrego sygnały na pozostałych piętrach bo związane jest to z propagacją sygnału w antenie do okólnej o zwiększonym dbi. Zerknij na rysunek -> https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=2363163

0
  • #14 08 Gru 2017 20:02
    matek451

Anteny to nie wzmacniacze, to urządzenia pasywne. Wymiana tych oryginalnych w IDU na inne nic nie zmieni. Na górze uzyj W8951 jako dodatkowy AP. Połącz go kablem z IDU LAN-LAN, daj mu adres LAN 192.168.0.2, wyłącz na nim serwer DHCP, WiFi ustaw na inny kanał niż w IDU, nazwa sieci taka sama lub różna, szyfrowanie jak na IDU. Masz bardzo słaby zestaw z CP, działa tylko na LTE1800 na dodatek DL ograniczony do 30Mb/s.

0
  • #15 09 Gru 2017 08:20
    marcin-mkpeugot
    Poziom 4  

a jest w CP jakiś mocniejszy zestaw ? Mam kolegę w CP może bym z nim zagadał, tylko czy wogule jest coś mocniejszego?

Dodano po 7 [minuty]:

idu-200 to chyba to samo tylko pod inną nazwą:) patrząc na specyfikację sprzętową.

Dodano po 2 [minuty]:

Matek LAN-LAN póki co nie mam możliwości bo nie będę ciągnął kabla w lecie zaczynam remont to wtedy już LAN w razie "w" rozprowadzę po całej chacie, a myślałem że póki co da się coś wymodzić na zasadzie połączenia dwuch routerów prze Wi-Fi.

0
  • #16 09 Gru 2017 08:34
    matek451

A jakie masz prędkości DL/ULw CP w godzinach szczytu i jak daleko do BTS-a LTE1800Aero2, jaka to lokalizacja? Oferta CP/Plusa jest słaba, na dodatek sprzęt w CP jest na użyczenie a dzierżawa wysoka. Plus/CP to kiepski operator , w tej chwili numer 4. IDU-ODU200 to kontynuacja szmelcu IDU-ODU100, ma jednak DL do 150Mb/s i działa też na LTE2600 i LTE800. Z kolega nie gadaj bo on nie ma zielonego pojęcia o internecie mobilnym w Polsce, ma wciskać kit na temat CP i sprzedawać oferty, za to mu płacą. Do kiedy masz umowę z CP, rozważałeś zmianę operatora? Zamiast kabla między piętrami możesz użyć transmiterów PLC po sieci elektrycznej.

0
  • #17 09 Gru 2017 11:15
    marcin-mkpeugot
    Poziom 4  

Póki co dzięki wszystkim, pomogło dołożenie kabla koncentrycznego podniesienie routera i przesuniecie odrobine. Ciągnie na całej chacie teraz Wi-Fi. Dzięki wszystkim za podpowiedzi, oczywiście na temat poprawy zasięgu możemy jeszcze dyskutować temat chyba dosyć interesujący. Pozdrawiam

0