Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Indesit NBAA 13 NF NX - Czas pracy.. ?

FirefighterPatryk 08 Dec 2017 17:53 1695 2
 • #1
  FirefighterPatryk
  Level 2  
  Dzień dobry,
  Mam pytanie odnośnie czasu pracy lodówki Indesit NBAA 13 NF NX.
  Z moich obserwacji i zapisów wynika, że agregat pracuje 27-30 minut, a następnie jest 29-30 minut przerwy (agregat nie pracuje). Czy są to normalne czasy pracy dla tego modelu? Pomiary temperatury w środku przedstawiają się następująco: lodówka 4-7°C, zamrażarka -19°C. Czy też może jest już za mało czynnika chłodniczego (R600a).
  Proszę o poradę ponieważ nie wiem czy wołać fachowca, który by się tym zajął.
  Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 • #2
  Lodxx
  Home appliances specialist
  Wszystko w normie,skoro wcześniej tak pracowała to dla czego doszukujesz się teraz problemów? Czas pracy w dużej mierze zależy od ilości produktów w środku,temperatury otoczenia,częstotliwości otwierania drzwi.Gdyby brakowało czynnika najprawdopodobniej agregat pracował by cały czas i nie osiągała by niskich temperatur.Pozdrawiam
 • #3
  FirefighterPatryk
  Level 2  
  To nie jest tak, że doszukuję się problemów. Lodówkę dostałem od rodziny i po prostu chcę mieć ją w dobrym stanie i ewentualnie zapobiec jakiejś większej awarii. Nie wiem jak pracowała wcześniej, dlatego pytam. Lodówka była transportowana kilka razy, cały czas pionowo, ale ostatnie przenoszenie było poziome i trwało to dosłownie 20 minut. Nie jestem znawcą i specjalistą w tematach AGD stąd też moje pytanie na forum.