Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka AEG F55200VI0 cały czas wypompowuje wodę nawet przy otwartych drzwiczka

dj_rey 08 Dec 2017 19:25 2241 3
 • #1
  dj_rey
  Level 4  
  Posiadam zmywarkę AEG F55200VI0
  Dziś podczas pracy musiałem ją zatrzymać (wciskając wyłącznik), gdyż coś pukało o obracające "śmigło". Po sprawdzeniu, zamknięciu drzwiczek i wciśnięciu włącznika zaczęła normalnie pracować, ale przestało wyświetlać funkcje na wyświetlaczu (nic się nie świeciło). Po ok. 30 minutach zaczęło wypompowywać wodę i nie chce pobrać nowej do zmywania. Dodatkowo nie reaguje przycisk wyłącznika i jak otworzę drzwiczki to ona cały czas wypompowuje tą wodę bez przerwy, aż musiałem ją wyłączyć z prądu.
  Co może być przyczyną i czy dam radę to naprawić sam ?
  Z góry dzięki za pomoc
  Pozdrawiam
 • Helpful post
  #2
  Lodxx
  Home appliances specialist
  Witam.Prawdopodobnie masz wodę na dnie zmywarki,która powoduje podniesienie się styropianowego pływaka który uruchamia włącznik aquastopu. Należy zdemontować jeden z boków zmywarki i usunąć wodę z dna.Istnieje duża możliwość że był to jednorazowy wyciek spowodowany otworzeniem drzwi w trakcie pracy,jeżeli woda znowu pojawi się na dnie oznacza to że gdzieś masz wyciek.
 • Helpful post
  #3
  zhudomel
  Home appliances specialist
  Wyciekła woda na tacę pod zmywarką. Wysuszyć, włączyć i sprawdzić skąd cieknie.
 • #4
  dj_rey
  Level 4  
  Obyło się bez rozbierania boków, wystarczyło ją przechylić i woda wylała się do podstawionego naczynia. Znów działa jak należy i na panelu sterowania także wszystko się wyświetla. Będę miał nauczkę na przyszłość, aby nie otwierać drzwiczek w trakcie pracy :D
  Dzięki jeszcze raz za pomoc