Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C3 - Nie odpala, nie kręci

colin578 08 Gru 2017 19:31 1716 0
    colin578
    Poziom 17  
    Witam, mam taki problem z citroenem c3 1.4 benzyna 2009r. skrzynia półautomatyczna, system start stop. Samochód był uderzony w przód i kupiony nie odpalający poduszki całe. Świecił się błąd start stop faulty, ale wymiana modułu start stop przed chłodnicą załatwiła sprawę i błąd zniknął, ale silnik nadal nie kręci. Auto nie ma rozrusznika tylko alternator odwracalny. Dzisiaj podpinałem lexie i w BSI jest błąd 9528 defekt brak sterowania rozrusznika - odpowiedniość, a w BSM błąd C9A0 defekt usterka trwała przekaźnika rozrusznika przerwa. Czy może to oznaczać uszkodzenie przekaźnika w module BSM czy raczej coś z wiązką od BSM do alternatora? Bezpieczniki w BSM posprawdzane. Nr modułu BSM to 9664997880. Czy posiada ktoś jakieś rozpisanie pinów do bsm? Z tego co się orientuje na któryś pin szarej wtyczki powinno przychodzić +12 z 3 pozycji stacyjki, a następnie przez przekaźnik i bezpiecznik wychodzić na sterowanie rozrusznika, tylko które to piny?

edit:
    Podmieniłem moduł BSM i udało mi się połączyć ze starym sterownikiem start stopu(troche połamany, ale się łączy, a kupiony nic) Wykasowałem stare błędy o przepięciu alternatora podczas rozruchu, o czujniku położenia alternatora bo wypięta była wtyczka i został tylko błąd U0422 defekt odległy informacja emitowana przez inteligentny moduł sterujący BSI wartość otrzymana jest nieprawidłowa oraz błąd P0562 napięcie akumulatora niskie zwarcie do masy lub przerwa i mruga kontrolka akumulatora.

Pierwszego błędu szukać na wiązce BSI-Moduł start-stop?
    Czy da rade jakość sprawdzić alternator odwracalny? Nigdzie nic o tym nie pisze :/
  • Relpol przekaźniki