Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- 6 niezależnych monitorów

MMK5 08 Gru 2017 20:01 243 3
  • #1 08 Gru 2017 20:01
    MMK5
    Poziom 3  

Witam,

muszę połączyć 6 monitorów tak żeby każdy z nich wyświetlał niezależny obraz, a przy tym, żeby cena nie była wygórowana. Całość ma zostać użyta przy jednorazowej instalacji artystycznej, a obraz wyświetlany na nich ma być "podawany" z komputera.

Do jednego zwykłego komputera czy laptopa podłączyć można 2-3 monitory max. Jest jakiś inny sposób?

Od razu zaznaczam, że nie proszę o informację, że "temat już wałkowany", albo "nie dasz rady", czy inne kwiatki, z których słynie to forum. Chcę uzyskać jasne odpowiedzi z sugestiami na rozwiązanie tego problemu.

0 3
  • #2 08 Gru 2017 20:56
    VIGOR_PICTURES
    Poziom 20  

Temat już wałkowa...kurde,
    To może... nie dasz rady - hmm, też było.
    Wiem! Podaj konfigurację komputera, kryształowe kule dob wróżenia są w serwisie :D

A na poważnie - podaj konfigurację. Zarówno komputera jak i monitorów. Co już masz, a co musisz kupić. Dodatkowo co chcesz wyświetlać. Dróg jest sporo:
    - karty graficzne na USB (jedna karta, jeden monitor)
    - karty graficzne ze sporą ilością złącz (np: 4 )
    - przejściówki PCI-E x1 -> PCI-E X8. A następnie tanie karty graficzne.

Pozdrawiam.

0
  • #4 09 Gru 2017 07:30
    Polon_us
    Poziom 41  

Jeżeli komputer ma wyjście DisplayPort w wersji 1.2 lub wyższej można rozważyć wykorzystanie jednej z możliwości tego portu tj. "Multi-Stream Transport (MST)".

W praktyce oznacza to, że port może obsłużyć do 4 (lub nawet 6*) monitorów połączonych "szeregowo?" ("daisy chained") do tego portu.
    Monitory muszą być przystosowane do tego rodzaju połączenia tzn. mieć wejście i wyjście DisplayPort. Ostatni monitor może mieć tylko wejście.

Inną drogą wykorzystania tej możliwości gniazda DisplayPort jest użycie "hub" Display port np. -> Link
    Nie próbowałem tego w praktyce, ale jestem całkiem przekonany, że w tym przypadku tj. hub,
    nie ma potrzeby, aby monitor miał wejście i wyjście DisplayPort. Same wejście powinno wystarczyć.

Piszę o tej możliwości łączenia monitorów, ale nie jestem specjalnie przekonany, czy te rozwiązanie spełnia warunek

MMK5 napisał:
    a przy tym, żeby cena nie była wygórowana.

* - upraszczając, liczba monitorów limitowana jest użytą rozdzielczością w poszczególnych monitorach.
    Np. jeśli ma być użyte FullHD (1080p) to tylko 4 monitory można wykorzystać.

0