Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes diesel - nie odpala na cieplym silniku

Qadmax 08 Dec 2017 20:26 5460 10
    Qadmax
    Level 9  
    Witam, opisze dziwny problem. Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem Mercedesa z 1993 roku diesel. Problem polega na tym, że rano jak zapalam bestie na zimnym silniku to. Od strzała pali, a po przejechaniu kilku kilometrów i ponownej próbie rozruchu pojawia się problem, a mianowicie kręcenie nie przynosi efektu.Ale jak pokręcę trochę stacyjka i odczekam na przekręconym kluczyku to czasem zapali lub nie. Po kilku próbach odpala, ale czasem dzieje się tak, że zapali i obroty za niskie i strasznie trzęsie. Dodam, że jak zapali tak jak trzeba to nie gaśnie i można jechać nawet 500 kilometrów.Kreci dobrze akumulator sprawny zostały wymienione świece żarowe na NGK oleje filtry łącznie z filtrem paliwa. Szukalem po forach odpowiedzi, ale jakoś nie mogę nic konkretnego znaleźć proszę o pomoc bo nie chce wymienić pól auta i dalej mieć problem.
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Ale nam Kolega ułatwił zadanie... W 1993 roku Mercedes produkował różne auta z silnikiem Diesla. Proszę KONKRETNIE podać o jaki samochód chodzi, a za karę dopisać KOLOR pojazdu!
    Qadmax
    Level 9  
    Nie ma problemu jutro zrobię zdjęcie i poszukam w instrukcji obsługi jaki to silnik ale wiem ze to niecałe dwa litry 75 koni na łańcuchu.
    Qadmax
    Level 9  
    Wszystko napisze jutro bo dziś muszę iść spać bo do pracy muszę iść.
    MobilTruck
    Level 31  
    Tak czy inaczej masz pompę wtryskowa do regeneracji.Żeby być na 100% pewnym,w momencie gdy nie chce zapalić,schłodź sekcje pompy wtryskowej wodą z węza/konewki jak zapali to tak jak wyżej napisałem.
    jacobsen92
    Level 6  
    Obstawiam jak kolega wyżej pompa wtryskowa :) stara jednostka i mało elektroniki żeby mówić tu o mapowaniu, które zazwyczaj w nowszych silnikach robi się przy takich problemach :)
    Qadmax
    Level 9  
    A wiec model to 200 C W 202,załączam zdjęcia autka i silnika. Dzisiaj nowy objaw się pojawił chyba się przestraszył,pod Kauflandem wsiadam odpalam i zaskoczył za drugim razem ale nic nie działa kierunki,światła,wskaźniki cisza a silnik pracuje.Po ponownym zgaszeniu zapalił na ciepłym za pierwszym razem,załączyłem filmik.Jakieś jajca z tym Meskiem .
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    To masz brak zasilania pewnie bezpiecznik spalony. Do naprawy wystarczy kontrolka z żarówką i drugi bezpiecznik. Co do problemów z odpalaniem, to masz gaszenie podciśnieniowe. Tam bym szukał przyczyny. Prawdopodobnie uszkodzony masz "gaszak". Przyciera się i nie otwiera do samego końca. Zobacz czy dźwigienka "stop" na pompie wtryskowej jest podniesiona całkowicie do góry. Na zdjęciach nie widać ale to chyba rzędowa pompa Bosch.
    Qadmax
    Level 9  
    Ok ale teraz już normalnie wszystko działa.Czytałem coś o tym gaszaku nie wiem co jest bo to mój pierwszy diesel.Za tydzień odstawie auto do warsztatu zobaczymy czy mechanik sobie poradzi.
    Proszę o jakieś inne pomysły jak ktoś coś wie bo jak wiadomo to nasi mechanicy magicy nie będą wiedzieć co jest.Napisze mechanikowi co ma sprawdzić.