Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Zmywarka Amica ZZS-1455T - wyciek z płaszcza wodnego

kajanek54 08 Gru 2017 21:44 750 2
  • #1 08 Gru 2017 21:44
    kajanek54
    Poziom 2  

Witam
    Lała się woda na zewnątrz od góry z prawej ścianki. Po rozkręceniu zobaczyłem w płaszczu wodnym na samej górze (pałąkowaty kanał), od spodu tego kanału sikała mocno woda do dołu pomiędzy kanały wodne. Mocny rozbryzg wylatywał otworem technologicznym kwadratowym na zewnątrz.
    Po przydławieniu ciśnienia na zaworze (podłączenie węża zasilającego), sikanie zmalało i nie leci już na zewnątrz tylko płaszczem wodnym i otworem wentylacyjnym do zmywarki. Czy ten przeciek to normalne, czy płaszcz wodny do wymiany? Płaszcz wodny kosztuje 300zł, więc nie chcę ryzykować kupna, jeśli będzie to samo. Proszę o fachową poradę i z góry dziękuję.
    kajanek54
    Dołączam zdjęcie całego płaszcza wodnego oraz miejsce wycieku. Zaznaczyłem mazakiem ponieważ na zdjęciu nie widać sikania wody.
    W niektórych opisach o płaszczu wodnym piszą, że na samej górze jest odpowietrznik dlatego to mnie myli, czy tak ma lecieć, czy nie ?
    Powracam po długiej przerwie.
    Otóż podpowiedzi o awarii płaszcza wodnego,mnie nie przekonywały ze względu na wyciek idealnie na górze i bardzo ładne sikanie. No i dobrze.
    Okazało się że był zapchany uzdatniacz ( jonizator ) wody. Nowego nie mogłem dostać, więc przepłukiwałem kilka razy octem. Wychodziła z niego galaretowata mazia. Płukałem aż uzyskałem czysty przepływ wody. Pomogło.
    Zmywarka chodzi, temat uważam za zamknięty.

0 2
  • #2 10 Gru 2017 00:31
    mrice
    Specjalista AGD

Cóż, po samym opisie nikt Ci niczego nie zagwarantuje, nie mniej miałem dwa takie przypadki i wymiana płaszcza pomogła ...

0
  • #3 17 Lut 2018 15:44
    kajanek54
    Poziom 2  

Po długim czasie.
    To nie był płaszcz wodny. Zapchany uzdatniacz wody (jonizator). Po wielokrotnym płukaniu octem (wychodziła z niego galaretowata mazia), aż leciała czysta woda, przepchany.
    Zmywarka działa, temat uważam za zamknięty.

0