Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP 250 G3 (K3X03EA) - Czasem ładuje, bez baterii nie startuje (świeci dioda) - z

09 Gru 2017 10:04 852 3
 • Poziom 6  
  Witam,
  Dostałem laptopa do sprawdzenia - problem jest ładowaniem, otóż po podłączeniu ładowarki (laptop wyłączony) zapala się czerwona dioda obok gniazda (co oznacza, że ładuje), po włączeniu zaczyna mrugać białą dioda (słaba bateria)[ewentualnie świeci biała, jak bateria ma powyżej 15 czy 20%], przy którejś próbie (dziś przy drugim włączeniu - wczoraj chyba za 3) laptop uruchomi się normalnie, dioda świeci na czerwono i na pasku widać, że ładuje baterię.

  W momencie, gdy bateria się ładuje, a laptop jest włączony wyjmę kabel i podłącze, laptop działa na baterii - jakby nie widział, że jest podłączony do zasilania.

  Bez baterii, gdy podłącze zapala się biała dioda przy gnieździe zasilania, a sam laptop nie chce się uruchomić.

  Ważne
  Ogólnie problem pojawił się po zalaniu, na początku się nie dało go uruchomić (po podłączeniu ładowarki zapalała się jedynie dioda ładowania (czerwona), gdy bateria była wyjęta - dioda się nie zapalała - a sam laptop się nie uruchamiał.

  Laptop był u elektryka, który go dokładnie oczyścił i wysuszył gorącym powietrzem... po tym zabiegu normalnie pracował... podejrzewam, że ów człowiek nie zauważył problemów z ładowaniem opisanych powyżej.

  P.S. Gdy kabel zasilający jest odłączony - dioda przy gnieździe się nie pali, więc prąd dochodzi do płyty. Zasilacz też jest w porządku (oryginalny), oraz mam dostępy drugi (również oryginalny - nowy) i na nim tak samo.
 • HelukabelHelukabel

 • Spec od komputerów
  Smith81 napisał:
  problem pojawił się po zalaniu
  - płytę należy obejzreć i jeśli pojawiły się ślady korozji - usunąć. Profilaktycznie można przelutować charger i drobnicę przy nim.
 • HelukabelHelukabel
 • Poziom 31  
  Uszkodzenie stosunkowo proste do naprawy ale przez dobrego elektronika który wykona polecenia kolegi sk1977
 • Poziom 6  
  Właściciel zdecydował się nie naprawiać.