Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Fiesta MK6 - Nie działa prędkościomierz, brak błędów

09 Gru 2017 10:08 2796 6
 • Poziom 12  
  Mam problem z Fiestą MK6. Problemów było więcej i właściwie za większość winny był akumulator. Akumulator nowy. W samochodzie nie działa prędkościomierz i nie liczy kilometrów. We wszystkich systemach brak błędów ( po za PCM i P1000). Test licznika zrobiony pozytywnie czyli działa wskazówka. W odczytach w sterowniku silnika i liczniku podczas jazdy prędkość zawsze pokazuje 0km/h. Brak w skrzyni czujnika VSS więcej prędkość musi brać z ABS-u. W ABS żadnych błędów. Odczyty bez żadnych zakłóceń z każdego koła. Na logikę poszło, że pewnie pompa ABS ponieważ jest pod akumulatorem, a były ślady, że kwas kiedyś z akumulatora się wydobywał. Pompa zmieniona na inną ( identyczne numery) efektów brak. IDS przy teście sieci wywala, że nie widzi sterownika skrzyni, ale tam jest manual. Więc VIN i sprawdzanie, ale okazało się, że jest fabrycznie manual.
  Czy ktoś kiedyś się spotkał z czymś takim?
  Czy gdzieś są jakieś ustawienia, że np. pobiera sygnał ze skrzyni lub ABS ?
 • Poziom 36  
  W tablicy uszkodzony silnik , uszkodzony wsad lub procesor. Zmień tablicę , dopasuj przebieg ,to najszybsza droga do rozwiązania problemu.
 • Poziom 12  
  Silnik od prędkościomierza nie bo w teście działa, a kilometrów tez nie liczy. Co do licznika to immo w nim jest, żeby chociaż na próbę podłożyć???? ?????????? i czy przez walnięty licznik prędkości nie będzie też w sterowniku silnika ??????????
 • Poziom 36  
  Podaj komplet informacji o parametrze prędkości w pojeździe.
 • Poziom 12  
  Tzn. ?????

  O jakich parametrach mówisz ???
 • Poziom 12  
  Znam przyczynę. Założony jest zły sterownik silnika.

  Czy ktoś jest w stanie napisać po numerze VIN jaki powinien być ???????????
 • Poziom 16  
  Połącz się do ABS i zobacz czy widzi prędkość kół podczas jazdy. A ECU zostaw w spokoju myślę.