Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch SMV50E90EU - miga kontrolka wody, nie wysusza naczyń

tetragon 09 Gru 2017 10:56 330 4
  • #1 09 Gru 2017 10:56
    tetragon
    Poziom 2  

W czasie mycia naczyń "wyskoczyły korki". Po załączeniu prądu okazało się że zmywarka daje sygnał taki jak przy zakończeniu programu.
    Wyjąłem więc naczynia, ale okazało się że miga wskaźnik "Samokontrolowania dopływu wody". Odkręciłem więc przewód z dopływem wody, wyczyściłem sitko (bo wodę mam dość twardą) zakręciłem dopływ, ale kontrolka nadal migała. Wyłączyłem więc program. Po ponownym włączeniu zmywarki kontrolka nie migała. Myślałem że już będzie dobrze.
    Po włączeniu następnego wsadu na noc, okazało się, że rano naczynia były jakby niedomyte, ale napewno niewysuszone i kontrolka wody znów migała.
    Proszę o porady co sprawdzić lub co zrobić.
    Z góry dziękuję wszystkim
    Paweł

0 4
  • #2 09 Gru 2017 11:30
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

Wyciek wody z pod misy (szarej plastikowej) zalana i spalona grzałka . Do wymiany jedno i drugie - czyli pompogrzałka. Koszt dość "kosmiczny"... :(

0
  • #3 09 Gru 2017 21:57
    tetragon
    Poziom 2  

cezet napisał:
    Wyciek wody z pod misy (szarej plastikowej) zalana i spalona grzałka . Do wymiany jedno i drugie - czyli pompogrzałka. Koszt dość "kosmiczny"... :(

A jak sprawdzić czy rzeczywiście spalona jest grzałka?
    Pompa z grzałką to rzeczywiście kosmiczny wydatek, bo na stronie north.pl znalazłem za 596 zł
    A nie można jej zregenerować?

0
  • Pomocny post
    #4 09 Gru 2017 22:05
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

tetragon napisał:
    A jak sprawdzić czy rzeczywiście spalona jest grzałka?

Miernikiem .
    tetragon napisał:
    A nie można jej zregenerować?

Ktoś regeneruje ale trzeba poszukać.Na Forum było już sporo na ten temat.

0
  • #5 01 Sty 2018 21:20
    tetragon
    Poziom 2  

Niestety tak jak kolega zdiagnozował była spalona grzałka, co zmuszało mnie do wymiany całej pompy z grzałką bo jest zintegrowana. Koszt ponad 400zł

0