Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miele DVGW- A109 wyrzuca bezpiecznik przy pracy grzałki , ale nie od razu

09 Gru 2017 12:37 396 1
  • Poziom 1  
    Witam, problem dotyczy pralki ładowana z przodu, starszy typ Miele. Miele DVGW-A109 wyrzuca bezpieczniki, grzałka podłączenie, zerwany pasek,

Zerwany pasek - pasek kupiłem i zamontowałem i ta sprawa jest zamknięta, ale przy okazji zerwania" pociągnęło" przewody zasilające do grzałek. Mam wiązkę idącą z silnika : faza, N, PE oraz kabelek luźny leżący opisany heiz... 110V. Przy silniku mam wtyczkę - wiec jest ok., natomiast w pralce przy bębnie mam wyraźnie 2 grzałki (foto).
    Tak jak widziałem w "normalnym sprzęcie" podpinam do 1 z grzałek faza lewo, PE na obudowę i N na 2 stronę (ta sama grzałka) i tu problem: nie ma jak podłączyć 2 grzałki oraz po co ten kabelek "ogrzewanie" 110V

Po podłączeniu pralka pracuje, grzeje chwilę, słychać jakby trzy rozgrzania i wyrzuca S-kę, tak samo jak podłączam przewody do drugiej grzałki.

Pralka jest wiekowa, silnik już był naprawiany przez poprzedniego właściciela (co widać) i szczerze nie wiem czy te grzałki/grzałka była wcześniej podłączona, używam jej sporadycznie i tylko na 30°C to mogłem nie zauważyć nawet ze były odpięte.
    Miele DVGW- A109 wyrzuca bezpiecznik przy pracy grzałki , ale nie od razuMiele DVGW- A109 wyrzuca bezpiecznik przy pracy grzałki , ale nie od razu