Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP CP2025 laser jet - kabel sieciowy zamiast usb, tryb offline

09 Gru 2017 13:25 492 2
  • Poziom 14  
    Witam, posiadam drukarkę HP Laser Jet Color CP2025 z nieodwracalnie uszkodzonym USB. Podłączam ją kablem sieciowym do komputera instaluję "HP Universal Printing PCL6" instalator wyszukuje drukarkę po IP i instaluje sterownik. Drukarka działa prawidłowo do czasu ponownego uruchomienia. Po włączeniu drukarka czasami (rzadko) połączy się z komputerem po 30 min. albo wcale, cały czas będąc w trybie offline. Próbowałem ustawić ręczny adres IP na stronie http drukarki, ale w tedy w ogóle się nie łączyła. Proszę o pomoc jak ją połączyć żebym przy każdej kartce nie musiał jej znowu instalować.
  • Poziom 37  
    pachnie trochę jak problem z pamięcią nieulotną ... odesłałem na emeryturę podobną ale nowszą drukarkę z podobnymi przejawami (nie za każdym razem - ale w firmie nawet i to nie jest warte czasu)
    W jakich okolicznościach to USB poległo? Awarie lubią chodzić parami
  • Poziom 14  
    Witam, drukarka przywieziona z niemieckiego szrotu... brakowało tylko czarnego tonera i od 1.5 roku działa u mnie. Do USB patrzył znajomy elektronik ale i jego wiedza w tym miejscu nie pomogła. USB tak jak by go nie było, z resztą szkoda inwestować. Drukarka podłączona przez router działała praktycznie zawsze tylko teraz nie mam dostępu żeby ją do niego podpiąć.