Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

hp z210 zasilacz i karta -

agresja 09 Dec 2017 13:47 528 3
    agresja
    Level 2  
    Dzień dobry,

Posiadam stację roboczą HP z210, którą chcę przeerobić na PC multimedialny, a dokładniej zmienić kartę graficzną na Radeon rx560.

Obecne podzespoły w HPz210:
    Procesor: Intel Core i7 (2nd Gen) 2600 / 3.4 GHz
    Pamięć RAM: 2x4GB
    Płyta główna: tu niestety nie jestem w stanie podać żadnych informacji, ale jest to płyta dedykowana HP
    Zasilacz: delta 400W

Do rzeczy;
    1. posiadam nową kartę od Asusa Radeon RX560 i chciałbym ją w tym zestawie umieścić, czy zasilacz który posiada ten HP jest wystarczający, aby pociągnąć tą konfigurację? ( poniżej zamieszczam fotkę z tabliczki znamionowej zasilacza)
    teoretycznie ten zestaw powinien pobierać ok 285W, ale mam obawy co do jakości tego zasilacza.

hp z210 zasilacz i karta -

2. Myślałem początkowo o zmianie zasilacza, gdyż mam w sumie całekiem nowy zasilacz Corsair 550W, ale tu pojawia się problem, a nawet dwa -gniazdo zasilania na tej płycie ma 18 pinów a standardowe zasilacze mają ich 24 pin. Dwa że cały ten zestaw jest dedykowany i zasilacz inny niż HP się tam po prostu nie zmieści.
    Mogę ew. zmieić obudowę, ale co z zasilaniem? Wiem że można kupić adapter 24-18 pin, ale czy to na pewno bezpieczne rozwiązanie?

Pozdrawiam
  • Helpful post
    310artur
    Level 43  
    Jeżeli kartę wykryje to powinno być dobrze. Zasilacz wedle opisu ma 4 linie 12V maks w sumie 400W więc całkiem dużo. Delta to nawet jest biała lista akurat nie mają złej opinii.
    Gorzej może być z kompatybilnością - zamontujesz to się dowiesz - albo płyta będzie chciała działać z tą kartą albo nie.
    agresja
    Level 2  
    Ok, dziś włożyłem kartę ku miłemu zaskoczeniu wszystko działa dobrze. Nie miałem jeszcze czasu przetestować go na tym zasilaczu pożądnie, ale przy 30 minutowej grze w CS:GO nie zauważyłem żadnych anomalii.

Mam jeszcze jedno pytanie tj. ;
    Czy adapter 24-18 pin do głównego gniazda zasilania płyty głównej to bezpieczne rozwiązanie?