Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Delonghi Eam 4500 - Zła pozycja windy

09 Gru 2017 14:29 576 7
  • Poziom 3  
    Ekspres ustawia się w złej pozycji podczas gdy powinien być w pozycji do pobierania kawy znajduje sie u góry wymieniono już całą płyte zasilania oraz hallotron, krańcówki działają przeprowadziłem testy górny i dolny ok, na windzie nie ma luzów moje pomysły już się skończyły,
    ODWDZIĘCZE SIĘ ZA POMOC$
  • Poziom 12  
    Miałem taki przypadek ale nie mogę sobie przypomnieć co było, Sprawdź czy na większym kole od windy są wszystkie magnesy.
  • Poziom 3  
    Tak są wszystkie 4 magnesy, nawet już zmniejszyłem przestrzeń miedzy czujnikiem a magnesami i nic nie dało tak jakby nie czytał jednego magnesu.
  • Pomocny post

Specjalista AGD
    Zbyt szczegółowo nie wyjaśnię, miałem przypadek wielokrotnie i pomimo wymiany elektroniki czy czujnika halla problem nie ustepowal.

Zawsze pomagało gdy wymieniłem windę bądź same koło zębate z magnesem. Podejrzewam ze z biegiem czasu magnesy tracą swoje właściwości. Ale to już tylko moje domysły. Wymiana na nowa windę zawsze mi pomagała.
  • Poziom 3  
    zamawiam właśnie windę też tak podejrzewam ze coś z magnesami lecz gdy wyjmę jeden magnes to świruje całkiem i wyskakuje generic alarm zobaczę co po wymianie windy i dam znać, bo winda zostaje jeden centymetr wyżej po wyłaczeniu urządzenia czyli na logiczny rozum jakby czytała tylko 3 magnesy z koła pasowego stąd też wyższe położenie zaparzacza po wyłączeniu ekspresu. zobacze we wtorek jak przyjdzie winda.
  • Poziom 3  
    Witam dziś założyłem nową winde za jedyne 372!!! i ekspres hula jak nowy lecz co jest przyczyną w tej windzie nie wiadomo a rozbierałem ją z 20 razy i kombinowałem z odległością magnesów od hallotronu, i powiem że tak go nasmarowąłem i wyściłem ze chodził lżej niż ten nowy, mimo to nic to nie przyniosiło rezultatów

Dodano po 1 [minuty]:

nioop napisał:
    Zbyt szczegółowo nie wyjaśnię, miałem przypadek wielokrotnie i pomimo wymiany elektroniki czy czujnika halla problem nie ustepowal.

Zawsze pomagało gdy wymieniłem windę bądź same koło zębate z magnesem. Podejrzewam ze z biegiem czasu magnesy tracą swoje właściwości. Ale to już tylko moje domysły. Wymiana na nowa windę zawsze mi pomagała.

A gdzie Pan kupił to koło zębate bo nigdzie nie moge poszukać north też nie posiada??
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Aktualnie mam kilka napędów do tych expresów.Ale bywa nieraz tak że nie mam i wtedy pomagała zawsze wymiana magnesów na nowe neodymy.
  • Poziom 3  
    Wymiana magnesow zalatwia sprawę