Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie działa dmuchawa pokrętła od dmuchawy Mercedes A170 2001 rok

driwer78 09 Gru 2017 17:34 1071 5
  • #1 09 Gru 2017 17:34
    driwer78
    Poziom 9  

Witam
    Nie działa mi raz po raz pokrętło węntylancji w Mercedesie A klasa. Jak przyłożę próbnik do bezpiecznika i do plusa na akumulatorze to jest napięcie,tak jakby masa była na bezpieczniku.Jak zadziała wentylator to wtedy plus pojawia się na bezpieczniku.Czy to będzie wina kostki w stacyjce?
    Pozdrawiam

0 5
  • #2 17 Gru 2017 00:24
    pompa59
    Poziom 13  

Wymień bezpiecznik.Jak dalej nie działa,to do sprawdzenia samą dmuchawa,[podaj zasilanie bezpośrednio z akumulatora]Sprawdź:przełącznik, rezystor i bezpiecznik w nim.Jednak, gdy dmuchawa jest całkowicie martwa,to kieruj się wskazówkami z góry .

0
  • #3 17 Gru 2017 01:45
    g107r
    Poziom 34  

driwer78 napisał:
    Czy to będzie wina kostki w stacyjce?
    Jeśli dobrze patrzę, to możliwe, co chyba łatwo sprawdzić na samej kostce - różowo/zielony przewód ?, lub robiąc co robiłeś dotychczas
    driwer78 napisał:
    Jak przyłożę próbnik do bezpiecznika i do plusa na akumulatorze

poprzez silnik i rezystory powinieneś mieć zmiany w świeceniu operując przełącznikiem. "Łapiesz" tą masę przez silnik dmuchawy ? Zasil bezpiecznik żarówką dużej mocy, mała żarówka ogranicza prąd do silnika.

0
  • #4 17 Gru 2017 10:12
    driwer78
    Poziom 9  

witam
    Dzięki za pomoc.Rozebrałem kostkę w stacyjce i był upalony styk od tego kabla do dmuchawy.Wyczyściłem,i teraz działa.Podejrzewam że i tak będę musiał wymienić ją na nową.

0
  • #5 17 Gru 2017 10:36
    pepe150
    Poziom 33  

Według opisu, napisałeś tak że nie działa dmuchawa w pokrętle które steruje dmuchawą w samochodzie.
    Masło maślane.
    Ważne, że znalazłeś swój problem.

0
  • #6 01 Sty 2018 15:59
    driwer78
    Poziom 9  

Krótko powodem awarii była kostka w stacyjce a dokładnie nadpalony styk od przewodu który zasila panel nawiewu.

1
  Szukaj w 5mln produktów