Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchenka MasterCook KGE 7344 x Future - numer części

krawciox 09 Gru 2017 18:50 357 7
  • #1 09 Gru 2017 18:50
    krawciox
    Poziom 9  

Witam.
    Poszukuję numeru zaworów otwarcia i regulacji płomienia do kuchni MasterCook kge 7344 x future.
    Zawory uległy uszkodzeniu przez słabej jakości gaz.
    Nie da się zapalić płomienia bez trzymania wciśniętej gałki zaworu.
    Prawdopodobnie jest to wina uszkodzenia zabezpieczenia przeciwwypływowego, które odcina gaz.

Indeks czy coś takiego: 920473917

0 7
  • #2 09 Gru 2017 19:10
    mirofalcon
    Poziom 24  

To jest termopara, index C080002T2

0
  • #3 09 Gru 2017 19:23
    krawciox
    Poziom 9  

Obawiam się że to chodzi o zawór, ponieważ gdy mocno go podociskam poruszam na odpalonym pomiędzy ogniem oszczędnym a normalnym, niekiedy udaje się palnik pozostawić zapalony.
    Poproszę jeszcze o indeks zaworu.

0
  • Pomocny post
    #4 10 Gru 2017 12:00
    wiesiekmisiek
    Poziom 21  

A ja z kolei podejrzewam, że z zaworu elektromagnetycznego termopary spadła uszczelka gumowa . Ten zaworek wkręcany jest w zawór gazowy ( zawory gazowe są niezniszczalne) więc najpierw sprawdzić trzeba to co napisałem , sprawdzić też trzeba same termopary wciskając kurek zaworu gazu i jednocześnie trzymając go zapalniczką podgrzać tą końcówkę termopary przy palniku przez kilka sekund ( oczywiście wcześniej zakręcić dopływ gazu i odłączyć zasilanie od sieci) . Jeżeli termopara jest ok to po chwili powinno być słyszalne pyknięcie zaworu termopary. Można też przed kupnem nowych zaworów tak jak zamierza założyciel postu spróbować po prostu manewru z podkładkami pod pokrętło kurka gazu.

0
  • #5 10 Gru 2017 15:50
    krawciox
    Poziom 9  

Dziękuję koledze wiesiekmisiek za rzeczową poradę, zanim wezmę się za zakupy sprawdzę to o czym mówił i pochwalę się rezultatami na forum.

0
  • #6 27 Gru 2017 00:47
    nawiedzony20
    Poziom 7  

wiesiekmisiek napisał:
    Można też przed kupnem nowych zaworów tak jak zamierza założyciel postu spróbować po prostu manewru z podkładkami pod pokrętło kurka gazu.
    Prosta metoda to ściągnąć pokrętło z zaworu. Przekręcić trzpień i wcisnąć go do oporu, przytrzymać go kilka sekund. Jeśli zadziała to dołożyć podkładek. Tylko to w przypadku, kiedy ściągane było pokrętło i podkładka nagle zniknęła. Kuchnia ma już kilka lat, wiec podejrzewam termoparę. Można wypiąć termoparę z działającego palnika i wpiąć w miejsce uszkodzonego, wtedy będzie pewność.

0
  • #7 27 Gru 2017 00:58
    krawciox
    Poziom 9  

Sprawy mają się tak, że 3 z 4 palników już są sprawne, przetestowałem termopary i działają. Przeczyściłem zaworki którymi sterują termopary. W jedynym z nich spadła gumowa uszczelka o której wyżej wspomniano. Jeden z palników mimo, iż ma sprawną czystą dysze pali się słabo i niedostatecznie podgrzewa termoparę po czym gaśnie. Widać słaby płomień od strony termopary, łatwo go zdmuchnąć, a regulacje nic nie dają. Prawdopodobnie zatkana rurka lub uszkodzony zawór.

0
  • #8 27 Gru 2017 10:19
    wiesiekmisiek
    Poziom 21  

Odkręć przedmuchaj tą rurkę a co do termopary samej na tym palniku sprawdzałeś ja podgrzewając zapalniczką? Jeżeli sprawna to niedrożność tego przewodu powoduje gaśnięcie płomienia a jeżeli nie cyka to spróbuj zamienić ją inna z układu i wtedy sprawdzisz dokładnie czy to wina tej końcówki termopary czy też nie.

0