Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakie diody w naświetlacz led 30W

09 Dec 2017 19:47 1221 2
  • Level 10  
    Witam wszystkich.
    Muszę wymienić halogen z czujnikiem PIR przy wejściu/wjeździe na posesję (umieszczony z boku na altanie, kilka metrów od drogi wjazdowej). Ponieważ era halogenów dobiegła już praktycznie końca, chcę nabyć ledowy. Do tej pory używałem najpierw 500W a ostatnio 300W żarniki. Wymieniałem je (całe lampy) średnio co 2-3 lata, bo tyle wytrzymują czujniki (skierowane na południe - więc nasłonecznione w dzień) a w między czasie żarniki.
    I teraz mam pytanie.
    Czy ma znaczenie wielkość diody led w naświetlaczu 30W, tych z Aledrogo.
    Ja wiem, że to chłam itd ale i tak za 2-3 lata będę zmuszony kupić nowy, padnie czujnik, więc po co przepłacać. Ten na ultradźwięki nie zda egzaminu u mnie. Do bramy jest ok 10-12m..
    Widziałem co najmniej 3 rodzaje naświetlaczy 30W (z tych tanich): w środku malutki żółty kwadracik, duży kwadrat (wyposażony w mocną diodę COB LED
    o wymiarach 5,4 cm x 5,4 cm) i wyraźny rząd z 36 diodami. Wszystkie w zbliżonej cenie 46-49zł + wysyłka.
    Do tego ta z tą małą diodą jest jeszcze gruba z dużym radiatorem a pozostałe coraz cieńsze.
    Naświetlacz/halogen używany jest u mnie przy wjeżdżaniu lub wyjeżdżaniu z posesji w nocy lub rano (dojazdy do pracy), więc świeci okazjonalnie i krótko. Brama zamykana ręcznie.
    Jeśli ktoś mógłby mi podpowiedzieć który wybrać, byłbym wdzięczny.
    A może to wszystko nie ma znaczenia ?
    Linków na Alle.. nie zamieszczałem gdyż nie chcę być posądzony o reklamę.
  • OptexOptex
  • Level 33  
    aligator wrote:
    A może to wszystko nie ma znaczenia ?
    Rodzaj diody ma małe znaczenie, pierwszy i tak wysiądzie jej zasilacz lub czujnik ruchu.
  • Level 10  
    Ok.
    Czyli nie ma znaczenia który kupię.
    Dziękuję za info.