Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

3COM 2592 - Opodwiedni wentylator do switcha

FotoZiom 09 Gru 2017 20:46 687 1
  • #1 09 Gru 2017 20:46
    FotoZiom
    Poziom 8  

Witam.
    Posiadam switch zarządzalny 3COM 2592-SFP Plus. Wentylator urządzenia z uwagi na zużycie i kurz zaczął bardzo głośno pracować. Montowany wentylator to EFB0412HHD -R00 0.15A. Jest to wentylator 3-pinowy (kolory przewodów: czerwony, czarny, biały). Zakupiłem identyczny wentylator z tym, że kolory przewodów to: czerwony, czarny i niebieski.
    Przeciąłem przewody nie modyfikując pinów. Złączyłem kabelki następująco: czarny+czarny (masa), czerwony+czerwony (napięcie), biały+niebieski (sygnał). Wentylator przekręcił się minimalnie (o długość jednego śmigiełka) i wydał zapach spalenizny.
    Pomijając ten aspekt chciałem spróbować wykorzystać inny wentylator (nie EFB0412) z parametrami zbliżonymi do wyżej wymienionego. Nurtuje mnie tylko jeden aspekt. Jeden z wentylatorów ma opis: wyjście sygnałowe: typu R a drugi typu F.
    Czy ktoś podpowie jaka jest różnica pomiędzy R a F?

Pozdrawiam

0 1
  • Sklep HeluKabel
  • #2 09 Gru 2017 22:28
    Erbit
    Poziom 30  

FotoZiom napisał:
    ...
    Czy ktoś podpowie jaka jest różnica pomiędzy R a F?

Typ F - pomiar obrotów
    Typ R - detekcja stanu pracy

FotoZiom napisał:
    ...Wentylator urządzenia z uwagi na zużycie i kurz zaczął bardzo głośno pracować.

Wentylatory są zabezpieczone przed kurzem (przynajmniej to co hałasuje czyli łożysko).

Wymontować wentylator, delikatnie odkleić podważyć nalepkę, jeśli jest zdjąć korek (nad ośką) i kapnąć (prawie do pełna) oliwy maszynowej (zostawić miejsce na korek). Uważać by nie wytłuścić kleju pod naklejką, złożyć w odwrotnej kolejności, cieszyć się jeszcze raz tyle czasu z ciszy.

0