Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Epson L805 - migają wszystkie diody podczas próby druku w najwyższej jakości

09 Gru 2017 23:31 825 6
  • Poziom 3  
    Witam, miałem problem z głowicą po czyszczeniu i odpowietrzeniu zaczęła prawidłowo drukować.
    Niestety kolejnego dnia zrobiła mi niespodziankę, a mianowicie drukarka się włącza przechodzi test głowicy, puszczam stronę do druku w najwyższej jakości pobiera papier i w momencie jak głowica najeżdża na kartkę, zapalają się wszystkie diody.
    Jeśli zmienię na standardową jakość druku to wszystko działa drukarka drukuje.
    Czy może mi ktoś pomóc w diagnozie ? czy to oznacza, że czujnik wykrywania papieru pod głowicą jest uszkodzony ?
    wyjmowałem go i oczyściłem ale nic to nie zmieniło.
    Błąd jaki pokazuje to błąd ogólny.
  • Poziom 21  
    Ta drukarka nie posiada czujnika pod głowicą. Klapę podczas wydruku masz zamkniętą bądź czujnik zaślepiony? Tasiemka enkodera jest czysta?
    Sciągnij program Wic Reset i odczytaj kod błędu z raportu.
  • Poziom 3  
    Pod głowica jest taki czujnik :
    Epson L805 - migają wszystkie diody podczas próby druku w najwyższej jakości
    Różnie reaguje drukarka:
    Jak klapa jest otwarta to migają wszystkie ikony.
    Jak klapa jest zamknięta to migają 2 pierwsze diody na zielono (włącznia i Wi-Fi) oraz ostatnia na pomarańczowo (papier), monitor drukowania pokazuje: usuń zacięty papier lub tacę na płyty CD/DVD i naciśnij przycisk Papier na urządzeniu.
    Jak nacisnę ikonę zacięcia papieru to przewija pustą kartkę, oraz słychać bardzo głośne zgrzytanie zębatek, kółko napędzające pasek głowicy tak szybko zaczyna przewijać, że pasek nie nadąża.

Wic Reset pokazuje błąd 02 H:
    Code
    02H
    Description
    CR load positioning lock error
    Causes
    • CR Encoder failure (contaminated/detached scale, Encoder Board failure) • CR Motor failure • Carriage overload (paper jam/foreign object) • Cable disconnection

Kolejnym razem nawet jak klapa jest zamknięta to migają wszystkie diody i wtedy pokazuje błąd FB H:
    Code
    FBH
    Description
    PF PID acceleration lock error
    Causes
    • PF Motor failure • PF drive mechanism overload (paper jam/ foreign object)

Taśmę enkodera przeczyściłem była troszkę poplamiona atramentem, na razie nic to nie zmieniło.
  • Poziom 21  
    A faktycznie ma czujnik, z początku porównałem ją do P50 co mnie zmyliło. Masz tackę do płyt ? Spróbuj czy na nadruku CD też ten błąd pokazuje. Bardzo prawdopodobne, że to właśnie ten czujnik.
  • Poziom 3  
    Na płycie też nie drukuje.
    Jak tacka jest przełożona do pozycji druku na płytach, to po włączeniu drukarki po chwili zaczynają migać 2 ostatnie diody na przemian.
    Jak przełożę tackę podajnika do normalnej pozycji to drukarka kończy test głowicy i jest gotowa do druku.
    Jak wtedy przełożę tackę do druku na płyty, to jest ok.
    Puszczam druk płyty, wciąga tackę głowica kilka razy porusza się w prawo lewo, jakby chciała drukować, ale ostatecznie cofa się.
    Zaczyna migać ostania kontrolka, pokazuje komunikat by wsunąć tackę i nacisnąć ikonę kontynuowania.
    Efekt jest taki, że sytuacja się powtarza próbuje drukować, przerywa, wysuwa się tacka, miga ostatnia kontrolka i tak w kółko.

Generalnie drukuje tylko na standardowej jakości A4, oraz zdjęcia 10x15.
    Na pozostałych profilach wyskakuje błąd.
    Dzisiaj poza dwoma wcześniejszymi błędami pojawił się numer 08 H:
    Code
    08H
    Description
    CR PID reverse error
    Causes
    • CR Encoder failure (contaminated/detached scale, Encoder Board failure) • Tooth skip of the CR Timing Belt • Improper tension of the CR Timing Belt • Carriage overload (paper jam/foreign object)

EDIT 13.12.2017
    kolejny błąd jaki pokazuje:

Code
    50H
    Description

Home position seeking error
    Causes

• Paper jam • Foreign object • Deformation of the frame

Można liczyć na pomoc w rozwiązaniu problemu ?
  • Poziom 7  
    Witam,
    udało się może rozwiązać ten problem?Pozdrawiam
  • Poziom 3  
    Stacja dokujący uległa awarii, skończyło się wymianą.