Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Trwałość nowych modeli odkurzaczy Dyson w porównaniu ze starszymi

Borutka 10 Gru 2017 15:47 483 2
 • #1 10 Gru 2017 15:47
  Borutka
  Poziom 25  

  Witam Forumowiczów.
  Pytanie kieruję do posiadaczy obecnych modeli odkurzaczy, a najlepiej takich którzy mieli też do czynienia ze starszymi modelami.
  Chcę wymienić obecnie posiadanego przez 12 lat DC19, obejrzałem w sklepie i mam dylemat. Oczywiście są piękne i kolorowe, ale mam złe przeczucia co do trwałości. Jakoś to wszystko chińsko wygląda. Rękojeść, zatrzask pojemnika, sam pojemnik, stabilność podczas ciągnięcia odkurzacza... Nie wiem co będzie jak spadnie ze schodów - a stary spadł ze 20 razy. Szczotki też chyba są na złość zaprojektowane.
  Ja to się wszystko w praniu sprawuje? A może są jakieś modele innych producentów, które jakością odkurzania i trwałością są w stanie nawiązać do starego Dysona (oczywiście bez worka i filtra wodnego)?

  0 2
 • #2 11 Gru 2017 10:41
  nioop

  Specjalista AGD

  Wbrew pozorom, pomijając oczywiście typowo chińskie produkty, odkurzacze z tamtej czy z tej epoki nie są gorzej wykonane.
  Na pewno zmieniono kilka elementów produkcyjnych, tak by było taniej, ale nie wpływa to na jakość.

  Żaden z producentów, wbrew powszechnej opinii (chodzi mi o niedawno emitowana reklamę), nie testuje urządzeń zrzucając je np. ze schodów.
  Ten sam odkurzacz przy jednym upadku może się rozpaść, a przy drugim zarysować.

  Proszę kierować się jedynie wyborem - im mniej bajerów, tym mniej do popsucia.

  0
 • #3 18 Sie 2018 11:23
  Borutka
  Poziom 25  

  Po wnikliwej analizie doszedłem do przekonania, że Dyson w swoich modelach (szczególnie najnowszych) nie poszedł w dobrym kierunku. Poszli w bajer, lekceważąc podstawowe zasady ergonomii i funkcjonalności. I ten plastik... taniość widzę i słyszę jak trzeszczy. Obniżenie jakości cech użytkowych oceniam jako tragiczne. I to wszystko za jedyne 2000 zł. O porównywalności z klasykami tej marki (np. DC19) nie ma nawet mowy. Wybrałem więc Miele CX1. Urządzenie bardzo porządne i zaprojektowane w zgodzie z rozumem. Zasada działania cyklonu jest nieco odmienna, jednak wierzę że będzie bezproblemowa jak w starych Dysonach.

  0