Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Trwałość nowych modeli odkurzaczy Dyson w porównaniu ze starszymi

Borutka 10 Dec 2017 15:47 1275 2
 • #1
  Borutka
  Level 29  
  Witam Forumowiczów.
  Pytanie kieruję do posiadaczy obecnych modeli odkurzaczy, a najlepiej takich którzy mieli też do czynienia ze starszymi modelami.
  Chcę wymienić obecnie posiadanego przez 12 lat DC19, obejrzałem w sklepie i mam dylemat. Oczywiście są piękne i kolorowe, ale mam złe przeczucia co do trwałości. Jakoś to wszystko chińsko wygląda. Rękojeść, zatrzask pojemnika, sam pojemnik, stabilność podczas ciągnięcia odkurzacza... Nie wiem co będzie jak spadnie ze schodów - a stary spadł ze 20 razy. Szczotki też chyba są na złość zaprojektowane.
  Ja to się wszystko w praniu sprawuje? A może są jakieś modele innych producentów, które jakością odkurzania i trwałością są w stanie nawiązać do starego Dysona (oczywiście bez worka i filtra wodnego)?
 • #2
  nioop

  Home appliances specialist
  Wbrew pozorom, pomijając oczywiście typowo chińskie produkty, odkurzacze z tamtej czy z tej epoki nie są gorzej wykonane.
  Na pewno zmieniono kilka elementów produkcyjnych, tak by było taniej, ale nie wpływa to na jakość.

  Żaden z producentów, wbrew powszechnej opinii (chodzi mi o niedawno emitowana reklamę), nie testuje urządzeń zrzucając je np. ze schodów.
  Ten sam odkurzacz przy jednym upadku może się rozpaść, a przy drugim zarysować.

  Proszę kierować się jedynie wyborem - im mniej bajerów, tym mniej do popsucia.
 • #3
  Borutka
  Level 29  
  Po wnikliwej analizie doszedłem do przekonania, że Dyson w swoich modelach (szczególnie najnowszych) nie poszedł w dobrym kierunku. Poszli w bajer, lekceważąc podstawowe zasady ergonomii i funkcjonalności. I ten plastik... taniość widzę i słyszę jak trzeszczy. Obniżenie jakości cech użytkowych oceniam jako tragiczne. I to wszystko za jedyne 2000 zł. O porównywalności z klasykami tej marki (np. DC19) nie ma nawet mowy. Wybrałem więc Miele CX1. Urządzenie bardzo porządne i zaprojektowane w zgodzie z rozumem. Zasada działania cyklonu jest nieco odmienna, jednak wierzę że będzie bezproblemowa jak w starych Dysonach.