Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG WD 14440TDS - Zawiesza się nie chce skonczyc wirowania/programu

talbotsolara 10 Gru 2017 18:54 1161 16
  • #1 10 Gru 2017 18:54
    talbotsolara
    Poziom 8  

Witam, uratowałem pralkę od złomowania LG DD WD 14440TDS, problem polega na tym, że np. wybieram program wirowania bez płukania np. 1000 obrotów pokazuje czas 12 min. Pokręci bębnem do ułożenia wsadu i zaczyna wirować powoli się rozkręcając do średnich obrotów, a potem zwalnia i znowu tak jakby próbowała ułożyć pranie, i je układa bez przerwy "zawiesza się" i czas nie upływa.

Jednak po wyłączeniu i włączeniu od początku tego samego programu już nawet nie zaczyna się wkręcać tylko bez końca jakby próbowała układać i znowu się zawiesza na tym. Pompa się włącza raz chodzi ciszej raz głośniej, pewnie jest wylatana, ale chyba to nie wpływa na to, że się zawiesza. Próbowałem na pusto i z jakimś wsadem, trochę to wygląda jak w innych pralkach jakby z tacho był problem.

Mam jeszcze podobna pralkę LG DD więc mogę coś podmienić, dodam że czasami przy wolnych obrotach bębna trochę wyje, ale jak się lekko wkręci to nie, łożysko nie ma jakiegoś wyczuwalnego luzu, gdzie zacząć szukać?

Dodam jeszcze ze zająłem się naprawą pralek i już kilkanaście naprawiłem dzięki temu forum, nie zakładając nawet nowego tematu, ani nie zadając pytań więc sobie radze, ale LG DD to trochę nowość.

0 16
  • #2 10 Gru 2017 19:17
    michalek1988
    Poziom 21  

Sprawdzałeś, czy możesz bez problemu wypompować wodę? W mojej starej Amice , notorycznie zbierają się zanieczyszczenia przy filtrze. Mam bardzo małą łazienkę więc wyjęcie filtra wymaga opróżnienia łazienki. Dość skutecznym sposobem okazały się tabletki do zmywarek. Żaden z producentów tego nie zaleca, ale uznałem że nie mam nic do stracenia, wystarcza 1 tabletka na miesiąc i zawsze coś się jeszcze oderwie. Są też specjalne tabletki do pralek, ale są słabsze niż zmywarkowe. Czasem potrafiła działać bez problemu, innym razem, gdy dochodził etap wirowania (czy to w procesie prania, czy samo wirowanie). Jak chcesz to spróbuj umieścić 1 tabletkę (dowolna marka), na około 60*C i długie pranie. Zwróć uwagę czy podczas prania, pralka wydaje z siebie jakieś niepokojące dźwięki.

0
  • #3 11 Gru 2017 16:12
    talbotsolara
    Poziom 8  

Nie prałem Jeszce tą pralką, bo jeżeli nie chce wirować to prania tez nie skończy, filtr czysty, pompa wygląda na po prostu na wylataną, i nie powinno to mieć wpływu, najpierw niech normalnie wiruje to wtedy puszcze pranie.

0
  • #4 11 Gru 2017 16:48
    michalek1988
    Poziom 21  

Spróbuj zrobić to co pisałem wcześniej, tutaj dużo zależy od jakości wody i zanieczyszczeń ubrań, stosowanych detergentów. Bo jeśli to usterka elektryczna albo mechaniczna to nic Ci ta tabletka nie da, jak masz łatwy dostęp do filtra, to możesz go samodzielnie wyczyścić i spróbować raz jeszcze. Jak pralka ma wodę, to wirowanie się nie włączy, a wody nie odpompujesz gdy masz zapchany filtr.

0
  • #5 11 Gru 2017 16:55
    talbotsolara
    Poziom 8  

Ta pralka nie ma ani grama wody, jest osuszona.

0
  • #6 11 Gru 2017 17:35
    michalek1988
    Poziom 21  

Jesteś pewien że pompa jest zużyta, a nie zablokowana, i stąd różnica w komforcie pracy?

0
  • #7 11 Gru 2017 18:12
    mrice
    Specjalista AGD

Jak pralka jest "osuszona" z wody to stan pompy nie ma tu znaczenia, może nawet nie działać.
    Kolego talbotsolara, do sprawdzenia czystość komory impulsowej hydrostatu, ewentualnie jak masz dawcę, to warto by spróbować podmienić pozycjoner koła bębna (po zdjęciu koła napędowego na dole na cewkach jest założony pozycjoner, bodaj jak pamiętam dochodzi do niego 5 przewodów).

0
  • #8 11 Gru 2017 18:17
    wiesiekmisiek
    Poziom 23  

A silniczek jaki szczotkowy ? Jaki stan szczotek? Co do pompki to na sucho może głośniej pracować. Trzeba sprawdzić też hydrostat, drożność wężyka , drożność dolnego kubka t.j. podłączenia pompy do samego zespołu piorącego. Może być też tak, że hydrostat zacięty i nie daje sygnału o opróżnieniu zespołu piorącego z wody a tym samym w dalszej konsekwencji nie będzie wirowania. Za krótkie szczotki też wpływają na brak wirowania a też i mogą doprowadzić do uszkodzenia wirnika w silniku. Powodzenia bo jak w tych operacjach nie wykryjesz nic to dalej trzeba będzie zająć się panelem sterowania i modułem a tam już będzie więcej pracy i to bardziej precyzyjnej. Daj znać o wynikach tych przeglądów to pewnie jeszcze ktoś podrzuci coś więcej. Nie znasz pralki ( chodzi o to, że nie byłeś jej użytkownikiem) to trzeba wszystko przejrzeć od samego początku w tym i drożność odpływu.

0
  • #9 11 Gru 2017 18:56
    talbotsolara
    Poziom 8  

Właśnie rozebrałem zespól pomp (są dwie) jedna nalewa wodę chyba z powrotem do zasobnika proszku i jedna tradycyjnie do wylewania poza pralkę, ta do wylewania jest oczywiście bardziej wylatana, ale działa jedna i druga. Co do szczotek to ich brak bo to silnik bez szczotkowy na bębnie. Kubek i wężyk drożne, presostat nie wiem jak sprawdzić bo jest jak by bezstopniowy, wydaje mi się że to coś na zasadzie potencjometru, który wychyla ciśnienie z kubka, zaraz podmienię z drugiej pralki jeżeli są takie same. Już dobierałem się do pozycjonera, ale jeszcze go nie wyciągałem. Podmieniłem hydrostat i dalej to samo, coś tam sobie chwile powiruje i z 15 min. upływa tylko 2 minuty. Czy to jęczenie bębna na wolnych obrotach to pewnie łożysko? Bęben wpada w taki jak by rezonans.

0
  • #10 12 Gru 2017 07:55
    mrice
    Specjalista AGD

Łożysko będzie słychać jak na wyłączonej pralce ręką pokręcisz bębnem, a przy uszkodzonym pozycjonerze napęd wydaje ciekawe dźwięki też...

2
  • #11 12 Gru 2017 13:26
    Lodxx
    Specjalista AGD

Skoro już kilka rzeczy sprawdzałeś może warto sprawdzić grzałkę na przebicie do uziemienia najlepiej induktorem.

0
  • #12 12 Gru 2017 13:29
    talbotsolara
    Poziom 8  

Sprawdzę miernikiem ma zakres 40MΩ.

0
  • #13 12 Gru 2017 14:21
    Lodxx
    Specjalista AGD

Czyli można ją wykluczyć bo wyniki jest okej.

0
  • #14 12 Gru 2017 14:26
    talbotsolara
    Poziom 8  

Miernik jest do 40Mohm ;] źle napisałem.

0
  • #15 18 Gru 2017 14:54
    talbotsolara
    Poziom 8  

Podmieniłem cały napęd i dalej to samo. Łącznie z dziwnym odgłosem, chyba się poddaje bo upadło mi koło z magnesami, i jak odłupały się dwa kawałki to doklejenie nic nie da prawda? Bo zdaje się, że wtedy bieguny inne tam tworzą?

0
  • #16 18 Gru 2017 15:01
    michalek1988
    Poziom 21  

Gdy przetniesz magnes sztabkowy (każdy inny tak samo się zachowa), na pół to uzyskasz 2 mniejsze, żaden z nich nie będzie posiadać tylko bieguna północnego lub tylko ujemnego. Na linii cięcia będą przeciwne, do tych które masz na "pierwotnych" końcach dużego magnesu.

0
  • #17 18 Gru 2017 18:49
    talbotsolara
    Poziom 8  

A tak w skrócie to sklejać czy nie?

0