Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Końcówka mocy Samson opinie.

10 Gru 2017 21:31 1629 10
  • Poziom 17  
    Tak jak w temacie. Czy firma jest czegos warta? Jak mocowo? Aktualnie posiadam reloop 1400 tylko potrzebuje coś z mostkiem pod bas.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Jaki Samson i do czego to ma służyć?

Firma amerykańska, ale produkcja chińska.
    Ja użytkuję od chyba 8 lat powermixer TXM 16 firmy Samson oraz odsłuchy aktywne DB300a także tej firmy i jestem zadowolony.
    Co do TXM 16 to wbudowany procesor efektów wokalowych jest nieporozumieniem i nie nadaje się do normalnego, profesjonalnego użytkowania, ale reszta jest OK. Z resztą w moim przypadku i tak użytkowałem i użytkuję pod wokale zewnętrzne procesory wokalowe. Obecnie TC Helicon VoiceLive 2

Wracając do Samsona TXM 16
    Moc podawana jest dla tego powermixera 1000W, ale jest to chyba moc muzyczna łączna obydwu kanałów pracujących jako jeden kanał w mostku. W rzeczywistości moc ciągła RMS to 2 x 300W (dwa kanały).
    Z dobrymi głośnikami 3-drożnymi o dużym SPL (ponad 100dB) bez najmniejszego problemu można nagłośnić zespół muzyczny na sali gdzie mieści się do 200 gości.
    Ja akurat używam z tym sprzętem zestawy 4-drożne własnego projektu, oparte na głośnikach hiszpańskiej firmy Beyma. Dają radę bez najmniejszego problemu ze sporym zapasem.
    Powermixer ma prawie wszystko to co powinien mieć dla potrzeb kilkuosobowych zespołów muzycznych grających profesjonalnie. Do pełni szczęścia brakuje tylko kompresorów dynamiki na wejściach mikrofonowych, ale te mają efekty wokalowe. Jeżeli ktoś używa takich efektów wokalowych to i tak raczej nie korzystałby z kompresorów w powermixerze.

Największą wadą tego powermixera jest jego masa ok. 20kg. Razem z rackiem, w którym jest zamontowany i z kompletnym okablowaniem to masa ok. 80kg.
    Nie będę ukrywał, że transport tego sprzętu nie jest łatwy.

Jeżeli chodzi o odsłuchy to wybrałem je spośród kilkudziesięciu modeli przeróżnych firm i powiem szczerze pod względem jakości brzmienia oraz jakości tłumienia sprzężeń z mikrofonami nie miały sobie równych w podobnym przedziale cenowym - wtedy oglądałem odsłuchy w cenie do 2000zł za sztukę. Samsony wtedy kosztowały po 1600zł za sztukę.
    Spokojnie nawet można nimi ograć jakieś bardziej kameralne imprezy, a po dołożeniu jakiegoś aktywnego subbasu z głośnikiem 15 czy 18 cali dadzą nawet radę na większej imprezie.
  • Poziom 17  
    Model SX1200 Miałby pracować w mostku pod subbasem na głośniku rh sound, lub na kolumnach na głośnikach tonsil GD38/200 plus driver.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Niestety nie znam SX1200, dlatego nie jestem w stanie nic powiedzieć na jego temat.
    Szkoda, że nie piszesz do czego to ma służyć. Zakładam, że do nagłośnienia imprez w zamkniętych pomieszczeniach.
    Po latach doszedłem jednak do wniosku, że najlepiej sprawdzają się zestawy aktywne.
    Tutaj z czystym sumieniem mogę polecić gotowy subbas aktywny Samson Auro D1500 lub D1800 zamiast zestawu o którym myślisz czyli wzmacniacz + pasywny zestaw głośnikowy na GD38/200
    Warto też zainteresować się nagłośnieniem HK Audio serii Premium Pro. Trochę drożej, ale warto dołożyć.
    W przypadku Samsona kosztowo wyjdzie podobnie jak wspomniany przez Ciebie zestaw, ale dostajesz gotowy, porządny system nagłośnieniowy ze wzmacniaczem pracującym w klasie D oraz z procesorem DSP, który pilnuje pracy głośnika oraz zapobiega niepożądanym rezonansom i sprzężeniom.
    Przy tym całość przy takiej masie, której nie uda Ci się osiągnąć stosując zestaw pasywny.
    Pamiętaj też, że najsłabszym ogniwem nagłośnienia pasywnego są przewody głośnikowe. Na nich traci się sporo mocy, zwłaszcza, kiedy są długie. Nagłośnienie takie potrafi tracić nawet połowę mocy na długich przewodach. W przypadku systemów aktywnych tego problemu w ogóle nie ma, a przewody są o wiele cieńsze i lżejsze, bo prowadzisz tylko przewód zasilający 230V oraz przewód sygnałowy.
  • Poziom 17  
    Tak jak wspomniałeś sprzęt do zamkniętych pomieszczeń. I niestety ceny tych co ty podałeś sa dużo większe. Bo końcówkę tą moge mieć za około 450 zł i miała by grać bardziej pod basem w mostku.
  • Poziom 13  
    Seria sx samsona jest udaną konstrukcją
    Miałem kiedyś sx2400 i byłem z niej bardzo zadowolony.
    Jeśli możesz za taka kasę wziąć to się nie zastanawiaj
  • Poziom 17  
    Kupiłem tą końcówkę za 400zł. Na razie nie miałem okazji wytestować. Mam pytanie do kozpaw w tej koncówce jest dioda sygnalizująca sygnał i ona ma świecić? Bo ja gdy podłączyłem tv pod końcówkę to dopiero przy prawie max głośności dioda ciągle świeciła.
  • Poziom 13  
    Wysłałem ci prywatną wiadomość z filmikiem jak powinny pracować diody
  • Poziom 17  
    Mam pytanie bo właśnie tak sobie przeglądam instrukcje tej końcówki lecz zaniepokoiła mnie jedna rzecz. A mianowicie na stronie 10 jest możliwość mostkowania (bridge) i tutaj małe zaskoczenie dla mnie ponieważ przy podłączeniu do zacisków skręcanych jest minimum 4ohm a poprzez speakon 8ohm, To jest dziwne. Czy to jest błąd w instrukcji czy jak? Bo przeważnie jest tak że to są wyjścia podlączone równolegle. Instrukcja http://www.samsontech.com/site_media/legacy_docs/SX_OM_5L_v5_31.pdf
  • Poziom 43  
    karaś15 napisał:
    Czy to jest błąd w instrukcji czy jak?

Widać, w tak nie do końca czytelny sposób, zaznaczono impedancję obciążenia jednego kanału w trybie stereo.
    W manualu wyraźnie stwierdzono, że:
    "Tryb Bridge może być używany tylko wtedy, gdy do SX są podłączone kolumny o impedancji 8 lub 16 omów. Korzystanie z trybu Bridge z kolumnami o impedancji mniejszej niż 8 ohm, może spowodować poważne uszkodzenie urządzenia z powodu nadmiernego ciepła i prądu, co może być powodem utraty gwarancji!"

Choć widzę, że niektórzy dystrybutorzy tych końcówek mocy, w opisach podają obciążenie 2 om na kanał i 4 om w mostku. 8-O

Pozdrawiam.
  • Poziom 17  
    Wszystko co chciałem się dowiedziałem.