Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka samsung RSH1DTMH - Nie działa kostkarka oraz pojawia się lód w chłod

amator5467 10 Gru 2017 23:04 1473 0
  • #1 10 Gru 2017 23:04
    amator5467
    Poziom 1  

Witam mam problem od razu zaznaczę, że jestem kompletnym amatorem, ale do rzeczy przestała mi dłuższy czas temu działać kostkarka do lodu, a w ostatnim czasie w chłodziarce zaczął pojawiać się lód, model lodówki nieznany ponieważ wszystkie tabliczki zostaly zmyte lub oderwane, jest jedynie taka na tyle.
    Lodówka samsung RSH1DTMH - Nie działa kostkarka oraz pojawia się lód w chłod Oraz zdjęcia lodówki.
    Lodówka samsung RSH1DTMH - Nie działa kostkarka oraz pojawia się lód w chłod . Lodówka samsung RSH1DTMH - Nie działa kostkarka oraz pojawia się lód w chłod
    Zrobiłem kierując się tym filmem (nie mogłem wstawić, wiec podaje tytuł na youtube "Refrigerator Not Making Ice? Inlet Valve Test, Troubleshooting " pomiar na zaworze wody tym urządzeniem. Lodówka samsung RSH1DTMH - Nie działa kostkarka oraz pojawia się lód w chłod Jednak są tam dwa zawory (dokładnie ten model Link) jeden do wody, drugi do kostkarki, oba pokazywały 1 na omach dopiero jak przełączyłem na to obok po prawej zaczęło pokazywać 1585 na zaworze od wody i 1589 na zaworze od kostkarki i to tylko jak dałem końcówki miernika w dziurki wystających pinów, na samych pinach w większości miejsc nic nie pokazywało.
    Lodówka samsung RSH1DTMH - Nie działa kostkarka oraz pojawia się lód w chłodLodówka samsung RSH1DTMH - Nie działa kostkarka oraz pojawia się lód w chłod .

Przechodząc do rzeczy co może być nie tak? Ciśnienie sprawdziłem i jest okej, a woda z podajnika wody idzie normalnie, za to do kostkarki już nie dochodzi, dane z miernika trochę się różnią od tych, które podawał gość z filmu 500-1500 omow, ale nieznacznie. Do tego od jakiegoś czasu w lodowce zaczął pojawiać się lód, ale zaczęło się to dziać dużo wcześniej, więc nie wiem czy może być tutaj jakieś powiązanie. Dodam, że lodówkę mam już około 5 lat, i filtra nigdy nie wymieniałem, ale same wężyki, które idą do lodówki są podłączone do osmozy, także podejrzewam, że to nie jest problemem? Z góry przepraszam za nieskładność wypowiedzi i liczę na pomoc, to mój pierwszy taki problem, a raczej pierwsza próba rozwiązania takowego samodzielnie, a raczej z waszą pomocą :D
    Edit1;
    Pod kątem tego co się może dziać jeśli chodzi o pojawianie się tego lodu niestety będę mógł sprawdzić dopiero po nowym roku, bo nie mam aktualnie możliwości, aby rozmrozić lodówkę, także aktualnie chodzi mi o działanie kostkarki na święta, ale oczywiście każda rada jest mile widziana.
    Edit2;
    Dmuchałem również w przewód i jest jak najbardziej drożny, nie ma tam zamarzniętej wody. Dodałem model RSH1DTMH bardzo prawdopodobne, że to właśnie ten, niestety z całą pewnością stwierdzić nie mogę, bo nie mam po czym, jedynie wiem, że to któryś z tej listy, po modelu zaworu :arrow: Link

0 0