Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samochód na sterowanie Taiyo R/C BMW Z1 - brak pilota

10 Gru 2017 23:23 564 2
 • Poziom 1  
  Witam, posiadam samochód na sterowanie z lat 90-tych marki TAIYO R/C BMW Z1 (zakupiony za 100 marek:) , problem polega na tym ze nie mam pilota. Opis z dołu auta: INSPECTION 27 mhz 8618 SP-62/86 ASAHI GmbH. Jak zdobyć pilot?
 • Poziom 41  
  dark8855 napisał:
  Jak zdobyć pilot?


  Szukać na giełdach i portalach aukcyjnych.
 • Moderator Robotyka
  Po takim czasie, tylko używane zabytki z giełd, jarmarków, sklepów ze starzyzną.
  Ewentualnie ogłaszanie się regularne na wielu forach miłośników samochodów RC. Może jakiś zapaleniec ma jeszcze coś w garażu, pod stertą śmieci.
  Technologia analogowa. Nie wiadomo jakie pasmo na tych 27 MHz. Rodzaj aparatury, ani jakie kwarce. W tamtym okresie popularne były praktyki stosowania niestandardowych kwarców nadawczo-odbiorczych, żeby klient nie kupował tańszych akcesoriów od innego producenta.
  Bardzo stara zabawka. Prawdopodobnie nieproporcjonalna aparatura, na pasmo 27 MHz.
  Po blisko 30 latach, nawet jak znajdziesz nadajnik, to może być niesprawny. Powszechne były wtedy nadajniki na układach RLC, które mogły nie wytrzymać próby czasu, Szczególnie kondensatory elektrolityczne. Aparatury RC po takim czasie stają się już tylko zabytkami do gabloty.

  Sugerowałbym półkę. A do zabawy kupić współczesną zabawkę tego typu. Trochę się technologia zmieniła. Obecnie samochodzik z marketu za 50 zł, reprezentuje podobny poziom zaawansowania i odbiega jedynie jakością.

  Za ok. 400 zł, kupisz już prawdziwy model RC ze sterowaniem cyfrowym, proporcjonalnym, może nawet wielokanałowy z dodatkowymi funkcjami.