Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Arduino nano jako pseudo "ws2812" i aplikacja Blynk

sobel23 11 Gru 2017 01:26 621 4
  • #1 11 Gru 2017 01:26
    sobel23
    Poziom 12  

Witam. Może po kolei. Robię system inteligentnego mieszkania: moduł bluetooth hc05, kilka styczników, kilka czujników (temperatura, wilgotność), sterowanie oświetleniem. Wszystko sterowane z poziomu aplikacji Blynk. Do dyspozycji mam 2x arduino nano. Problem w tym, że arduino nano ma tylko 6 pinów cyfrowych z PWM, a ja potrzebuję ich przynajmniej o 2 więcej. W całym tym systemie mam 2 lampki RGB, czyli potrzebuję 6 wyjść pwm (do kontroli mosfetów). Aplikacja Blynk umożliwia scalenie 3 wartości RGB do wirtualnego pinu, któremu podczas programowania przypisuje się fizyczny cyfrowy pin na arduino (na przykład do sterowania ws2812). Chciałbym żeby w miejsce ws2812... podłączyć drugie arduino nano zaprogramowane tak by odbierało i przetwarzało sygnał z pinu przeznaczonego dla ws2812 a następnie "wypuszczało" sygnały na swoich pinach pwm do sterowania diodami RGB. Ktoś Pomoże? ;)

Kod: actionscript
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Arduino nano jako pseudo "ws2812" i aplikacja Blynk

0 4
  • #2 11 Gru 2017 11:59
    22053
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 11 Gru 2017 12:31
    BlueDraco
    Specjalista - Mikrokontrolery

Tak to jest, kiedy projekt zaczyna się od narzucenia mikrokontrolera, a nie od założeń i wymagań. Istnieje całe mnóstwo uC z wieloma wyjściami PWM - wystarczy wybrać taki, który ma ich wystarczającą ilość (tu pewnie wystarczy nawet odpowiedni model ATmega). Jest też kilka sposobów na odbiór danych WS2812, np. przy użyciu interfejsu SPI z zegarem nieco poniżej 5 MHz - też potrzebny ODPOWIEDNI uC, niekoniecznie droższy od tego, co masz w Arduino.

0
  • #4 11 Gru 2017 14:36
    sobel23
    Poziom 12  

Mam Arduino Mega ADK... ale coś z nim nie tak bo bez żadnego programu, przy podaniu na pin Vin i Gnd napięcia pokazuje mi na wszystkich pinach digital ok. 2V napięcia bez żadnego wgranego kodu...

0
  • #5 11 Gru 2017 15:03
    es2
    Poziom 16  

sobel23 napisał:
    Mam Arduino Mega ADK... ale coś z nim nie tak bo bez żadnego programu, przy podaniu na pin Vin i Gnd napięcia pokazuje mi na wszystkich pinach digital ok. 2V napięcia bez żadnego wgranego kodu...

Coś nie tak to z tobą kolego. Brakuje ci podstawowych podstaw. Zacznij od kursu, poznaj budowę mikrokontrolera, a dopiero później zabierz się za pisanie programu.

0