Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sytuacja po wymianie dekodera na nowy wifi premium box +

krzysztofh 11 Gru 2017 08:32 1803 13
  • #1 11 Gru 2017 08:32
    krzysztofh
    Poziom 29  

Chciałbym się poradzić co można zrobić aby poprawić sytuację.

Od lat mam NC+ i niedawno przedłużyłem umowę i wymieniłem stary dekoder na nowy wifi premium box +, choć długo się broniłem przed wymianą.
    Przed wymianą dekodera na starym miałem parametry siła ok 85-90 oraz jakość 78-82 na obu antenach.
    Po wymianie bez ruszania czegokolwiek siła jest 99 a jakość różnie od 51 do 55.
    Wykazywało by to na mniejszą czułość nowego dekodera, czy co?
    Instalacja antenowa zbudowana jest na talerzu parabolicznym ok 100cm, dwóch konwerterach zamontowanych w układzie zeza typu QUATRO Inverto BLACK Ultra 0.2dB i multiswitchu MS-952 Terra 9-wejściowy 4-wyjściowy oraz 4 gniazdach abonenckich końcowych.
    Nie pamiętam jak był skonfigurowany poprzedni dekoder, ale w nowym próbowałem w instalacji anten ustawić z Diseqc. Wtedy mam do wyboru LNB1 - LNB4. Niestety w takiej konfiguracji tuner nie chce pobrać kanałów uznając że anteny są źle skonfigurowane. Udaje się jedynie skonfigurować anteny w opcji "tone burst". Wtedy jest dostępne LNB1 i LNB2.
    Wg instrukcji dekoder współpracuje z diseqc 2.1, a w multiswitchu jest 2.0, więc nie powinno być problemu jak sądzę. Dodatkowo multiswitch ma opcję tone burst.
    Ale niezależnie od ustawień nie ma sygnału z Astry, więc kanały kończą się na ok 650 (dokładnie nie pamiętam). W starym dekoderze odbiór z Astry był bezproblemowy i kanałów było ok 900.
    Co można z tym zrobić.

0 13
  • #2 11 Gru 2017 12:41
    andpol 33
    Poziom 35  

Co do jakości sygnału to normalne. On tak pokazuje 20-25% mniej. LNB1-HB, LNB2-astra i powinno działać.

0
  • #3 11 Gru 2017 13:10
    krzysztofh
    Poziom 29  

OK, ale astra nie działa. Próbowałem na LNB2 i przy sile ok 98 jakość 0 i w tej sytuacji dekoder nie pobiera kanałów, więc muszę ustawiać w przypadku Astry brak aby poszło dalej.

1
  • #4 11 Gru 2017 14:13
    LeDy
    Poziom 43  

Zobacz ręcznie przeszukać transponder z Astry 19.2°E 11186V. To Trwam.

0
  • #5 11 Gru 2017 14:45
    krzysztofh
    Poziom 29  

Jak wrócę do domu, spróbuję, choć nie wiem jak.
    Dekoder nie pozwala na zapisanie konfiguracji kiedy pozytywnie nie przejdzie konfiguracji anten, a w przypadku astry nic nie wykrywa. Jeżeli tak zostawię nie pozwala nic dalej robić. Jak ustawię że astra = brak, konfiguracja się zapisuje, ale tylko dla HotBirda.
    W sumie to już nie pamiętam, co tam na astrze jest i czy warto oglądać, bo czasu ostatnio mało, ale skoro instalacja jest z dwoma LNB to bez sensu jest wyłączać jednego satelitę.
    Nie wiem też dlaczego dekoder nie przyjmuje konfiguracji w opcji "z DiseqC".
    Gdzieś czytałem w necie że NC+ dostarcza dekodery z mało wydajnymi zasilaczami i dlatego są tego typu problemy ze sterowaniem LNB, choć nie wiem czy to prawda.

0
  • #6 11 Gru 2017 17:36
    andpol 33
    Poziom 35  

Skoro masz zero jakości na astrze tzn, że jest problem z anteną a konkretnie z zezem na Astrę.

Dodano po 2 [minuty]:

LeDy napisał:

Możesz powiedzieć jak to zrobić na tym dekoderze?

0
  • #7 11 Gru 2017 17:59
    krzysztofh
    Poziom 29  

LeDy napisał:

Zrobiłem kolejne podejście do konfiguracji anten. Niestety nie widzę jak można by ręcznie wyszukać kanały.
    Procedura w tym dekoderze jest prosta i sprowadza się do wyboru dla każdej z anten i dla HotBirda i Astry zdefiniowania komunikacji dekodera z LNB.
    W przypadku astry jakość jest zero i pozostawienie tego ustawienia skutkuje brakiem możliwości zapisania ustawień. Aby mieć dostęp do kanałów Hotbirga trzeba ustawić dla astry brak.
    Dla jasności powtórzę to co pisałem w pierwszym pości. Przy wymianie dekodera instalacja antenowa nie była ruszana, co oznacza że zarówno antena jak i konwertery pozostały bez zmian. Przed wymianą na starym dekoderze kanały z astry były dostępne. Na temat jakości sygnału już nie będę się powtarzał.

1
  • #8 11 Gru 2017 18:02
    andpol 33
    Poziom 35  

Sam piszesz, że dawno astry nie oglądałeś. Może się coś zwyczajnie popsuło. Zobacz, czy zez się nie rusza albo dekiel od konwertera nie popękał.

0
  • #9 11 Gru 2017 18:05
    LeDy
    Poziom 43  

Nie wiem. Jak będę miał dostęp to zobacze.

0
  • #10 11 Gru 2017 18:09
    andpol 33
    Poziom 35  

LeDy napisał:
    Nie wiem. Jak będę miał dostęp to zobacze.

No to ja Ci powiem. Nie ma takiej opcji. Lista kanałów jest narzucona przez operatora i nie ma możliwości doprogramowania ręcznego czegokolwiek.
    Chyba, że wyszedł na dniach jakiś nowy soft, ale nic mi o tym nie wiadomo.

0
  • #11 11 Gru 2017 19:26
    krzysztofh
    Poziom 29  

andpol 33 napisał:
    Sam piszesz, że dawno astry nie oglądałeś. Może się coś zwyczajnie popsuło. Zobacz, czy zez się nie rusza albo dekiel od konwertera nie popękał.

Instalacja na dachu jest w najlepszym porządku. Konwertery całkiem nowe bo wymieniane w ubiegłym roku podobnie jak multiswitch.
    Faktycznie konkretnych kanałów z astry nie oglądałem, ale niedługo przed wymianą miałem ponad 900 kanałów. Wiem, bo jak dekoder był ustawiony na TVN czyli pierwszy kanał, cofnięcie klawiszem pilota do tyłu powodowało ustawienie ostatniego kanału i to było coś ponad 900, dokładnie nie pamiętam. Więc astra była.
    Nie wiem, czy ten stary dekoder miał większą czułość i jednak łapał astrę, bo ten łapie na kanałach Hotbirda od 48 do 60% jakości.

0
  • Pomocny post
    #12 11 Gru 2017 19:37
    andpol 33
    Poziom 35  

To, że był numer 900 jeszcze nie świadczy, że była Astra. Była Astra w momencie konfiguracji poprzedniego dekodera i została pobrana lista kanałów z Astry, które potem mogły nie odbierać, mimo, że były na liście. Musisz podłączyć Twój dekoder pod inną instalację, albo podłączyć inny dekoder pod Twoją instalację, albo wezwać fachowca z miernikiem.

0
  • Pomocny post
    #13 11 Gru 2017 21:40
    LeDy
    Poziom 43  

Na Polsacie też jak cofniesz to jest ponad tysiąc ale Hotbird. Ale argumenty. To miały być programy z Astry 19.2°E i konkretne częstotliwości.

0
  • #14 11 Gru 2017 21:46
    krzysztofh
    Poziom 29  

OK. Chyba czeka mnie wizyta na dachu, ala na razie zimno. Ale swoją drogą było te ponad 900, nawet jeżeli jeden z ostatnich lub kilka nie był z astry. Teraz dekoder łapie sześćset parę, bo konfiguracja anten z astry jest wyłączona, czyli jest różnica.

0