Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Słaba jakość sygnału kilku kanałów w kablówce

11 Dec 2017 09:07 447 1
  • Level 8  
    Witam Forumowiczów!

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc. W marcu wprowadziłem się do wyremontowanego od zera mieszkania, m.in. położyliśmy nową instalację kablową. Od jakichś 2 mies. występują kłopoty z odbiorem kilku kanałów (m.in. TVP Info, TVP ABC, Eurosport 2) nadawanych na częstotliwości 242 Mhz - taką diagnozę zdalnie postawił instalator. Problem występuje na jedynym telewizorze w mieszkaniu, PANASONIC TX-42AS650E. objawia się przerwami w odbiorze i spadkiem jakości obrazu, a w menu diagnostycznym pojawia się na tych konkretnych kanałach komunikat o zbyt słabej jakości sygnału. Problemy pojawiły się w momencie, kiedy dostawca kablówki zmienił częstotliwości nadawania kilku innych kanałów, po przeprogramowaniu telewizora.

Błagam pomóżcie... Jeśli czeka mnie rycie w ścianach, to mogę szykować pozew rozwodowy.
  • Level 34  
    Jeśli masz gniazda podtynkowe, to je usuń i podłącz kabel bezpośrednio. Aby kobieta się nie czepiała, to przyklej ramkę gluegunem lub silikonem do ściany.
    W zasadzie, tylko na miejscu z miernikiem można by się przekonać co się dzieje z modulacją i innych parametrach sygnału.