Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

unitra AS 206S - Wymiana sznurka skali

11 Gru 2017 14:18 690 9
 • Poziom 5  
  Witam wszystkich.
  Proszę o radę w sprawie mojego tunera Unitra As206s mianowicie sznurek od skali stoi w miejscu, nie kręci się .
  Chciałbym zapytać jak wymienić ten sznurek oraz jak przesmarować elementy mechaniczne kondensatora powietrznego oraz głowicy.
  Chciałbym zaznaczyć że tuner wygrzebałem z piwnicy i nie został jeszcze przestrojony na nowy zakres fali.
  Pozdrawiam unitra AS 206S - Wymiana sznurka skali
  unitra AS 206S - Wymiana sznurka skali
 • Poziom 5  
  Tak jak napisałeś "pomagając" w przestawiniu skali da się zmienić żądaną częstotliwość . Prosiłbym o tym skan . Z góry dziękuję 😉
 • Poziom 5  
  Dzięki , mam jeszcze pytanie co z długością linki ? Będzie taka sama jak w tym skanie ?
  Co zastosować jako nową linkę ?
 • Poziom 35  
  Długość linki (jak spojrzeć na rysunek) stanowi ok. 2.5 odległości pomiędzy skrajnymi kółkami. Wniosek, że te 1200mm powinno wystarczyć.
  Jako materiał na linkę nadaje się nić jedwabna o dużej wytrzymałości na zrywanie i nie podlegająca "rozwarstwianiu" podczas pracy. Najlepiej oryginał. Ze starych zapasów mam linkę (gotową ze sprężynką) od AS211. Powinna pasować. Na PW podaj adres, to za opłatą przesyłki - wyślę.
 • Poziom 43  
  Jeżeli linka skali jest cała, to najpierw bym przesmarował wszystkie ośki kółek z którymi współpracuje - być może zwiększony opór powoduje, że oś gałki nie ma siły "uciągnąć" reszty. Uważaj tylko, by nie zasmarować samej linki!
 • Poziom 43  
  W wypadku braku linki na wymianę i podobnych objawach (czyli uślizg linki na ośce pokrętła strojenia) i gdy nie pomagało nic innego - dowijałem jeden zwój na ośce pokrętła. Metoda skuteczna, aczkolwiek upierdliwa ze względu na konieczność naciągu całej linki jak przy jej wymianie.
 • Poziom 27  
  Na oś pokrętła strojenia dowiń linka dwa zwoje - terez jest jeden, spręzyna praktycznie luźna i nie ma prawa to działać.