Witam wszystkich.
W myślach jest plan zrobienia ramienia zraszającego do tunelu zblokowanego w moim gospodarstwie. Mechanicznie oraz konstrukcyjnie nie mam problemu, lecz z elektroniką nie mam na co dzień dużo do czynienia.
Film nie jest mój, także nie roszczę sobie praw do niego. Udostępniam w celu zobrazowania jak to ma wyglądać mniej więcej.
https://www.youtube.com/watch?v=ZnArOnC0DUw
Proszę osoby które znają się na silnikach i ich pracy o doradzenie, jaki silnik do takiej pracy byłby najlepszy. Firmy specjalizujące się w tych urządzeniach montują w nich silniki o napięciu 24V i domyślam się że S1 bo to raczej praca ciągła przez 10-20min. Sterowanie jakie bym zamontował to regulacja obrotów, włącznik, wyłącznik awaryjny, dwie krańcówki, trasa w jedną stronę i z powrotem, oraz regulacja czasu postoju na krańcówce. Odnośnie sterownika, znalazłem P. Grześka ze strony www.ellando.pl który jest w stanie wykonać takie sterowniki. Jedyne ograniczenie to silnik do 100W, gdyż do większych niechętnie chce podejść ze względu za złożoną elektronikę.
Także drodzy forumowicze... Myślałem o czymś z 350W... Lecz tak się zastanawiam czy te właśnie 80-100W nie wystarczy do tego napędu? Temp. pracy latem spokojnie 35 stopni w otoczeniu oraz wysoka wilgotność.
Oglądałem silniki ze strony MAGMA
https://magma.sklep.pl/product-pol-1583-SILNI...4V-350W-1016Z-Silnik-wozka-szklarniowego.html
oraz silniki firmy TRANSTECNO.
Co polecacie najbardziej? Jaki silnik? Z przekładnią? Czy przy pracy 2-10metrów/min nie będzie się grzał?
Napięcie dostępne to 230V, nie chcę podłączać silnika 1f ze względu na bezpieczeństwo. Dlatego potrzebny będzie również regulator napięcia z 230-24V.
Za każdą pomoc dziękuję.
W myślach jest plan zrobienia ramienia zraszającego do tunelu zblokowanego w moim gospodarstwie. Mechanicznie oraz konstrukcyjnie nie mam problemu, lecz z elektroniką nie mam na co dzień dużo do czynienia.
Film nie jest mój, także nie roszczę sobie praw do niego. Udostępniam w celu zobrazowania jak to ma wyglądać mniej więcej.
https://www.youtube.com/watch?v=ZnArOnC0DUw
Proszę osoby które znają się na silnikach i ich pracy o doradzenie, jaki silnik do takiej pracy byłby najlepszy. Firmy specjalizujące się w tych urządzeniach montują w nich silniki o napięciu 24V i domyślam się że S1 bo to raczej praca ciągła przez 10-20min. Sterowanie jakie bym zamontował to regulacja obrotów, włącznik, wyłącznik awaryjny, dwie krańcówki, trasa w jedną stronę i z powrotem, oraz regulacja czasu postoju na krańcówce. Odnośnie sterownika, znalazłem P. Grześka ze strony www.ellando.pl który jest w stanie wykonać takie sterowniki. Jedyne ograniczenie to silnik do 100W, gdyż do większych niechętnie chce podejść ze względu za złożoną elektronikę.
Także drodzy forumowicze... Myślałem o czymś z 350W... Lecz tak się zastanawiam czy te właśnie 80-100W nie wystarczy do tego napędu? Temp. pracy latem spokojnie 35 stopni w otoczeniu oraz wysoka wilgotność.
Oglądałem silniki ze strony MAGMA
https://magma.sklep.pl/product-pol-1583-SILNI...4V-350W-1016Z-Silnik-wozka-szklarniowego.html
oraz silniki firmy TRANSTECNO.
Co polecacie najbardziej? Jaki silnik? Z przekładnią? Czy przy pracy 2-10metrów/min nie będzie się grzał?
Napięcie dostępne to 230V, nie chcę podłączać silnika 1f ze względu na bezpieczeństwo. Dlatego potrzebny będzie również regulator napięcia z 230-24V.
Za każdą pomoc dziękuję.