Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo K6 Note - Nisko poziom sygnału wyjscia słuchawkowego i Bluetooth.

alikatek 11 Gru 2017 19:31 1314 0
  • #1 11 Gru 2017 19:31
    alikatek
    Poziom 29  

Witam.
    Telefon mam Lenovo K6 Note. Nie ma z nim żadnych problemów prócz jednego (a właściwie 2)

Poziom głośności wyjścia słuchawkowego jest mizernie niski. Telefonu używam w połączeniu z końcówką mocy-samoróbką. Nie pozwala on na uzyskanie nawet połowy głośności końcówki.
    Dla porównania poprzednik (LG D855) po wyjściu słuchawkowym przesterowywał mi ten wzmacniacz (co by wskazywało że sygnał na wyjściu słuchawkowym jest o wiele wyższy)
    No nic. Pomyślałem że kupię odbiornik BT i z niego będę korzystał skoro wyjście słuchawkowe robi mi takie psikusy. Podłączyłem moduł do wzmacniacza. Jest jeszcze gorzej. Gra tak cicho, że ledwo co słychać z wzmacniacza. Głośność w telefonie ustawiłem na max.
    Sparowałem z modułem LG G3- wszystko super. Poziom sygnału jest taki jak powinien być i pozawala wysterować kocówkę mocy na całość.

Ostatnie co zrobiłem to znalazłem w necie nagranie sinus 500Hz. Odtworzyłem na K6 podpinając wyjście do oscyloskopu. Uzyskałem sygnał o amplitudzie około 0.3Vpp, gdzie z G3 sygnał był 0.7Vpp.

I bądź tu człowieku mądry. Siostra ma dokładnie ten sam telefon i też ma takie ciche wyjścia więc wykluczam wadę fabryczną mojego egzemplarza.

czy są jakieś aplikacje pozwalające (bez roota) zwiększyć amplitudę wyjść? Raczej wątpię że są takie dla wyjścia słuchawkowego bo ograniczenie poziomu może być sprzętowe (słaby wzmacniacz na wyjściu lub jego brak). Ale po BT? Przecież wystarczy wysłać do odbiornika sygnał o tym, że ma podać wyższą amplitudę na wyjście.
    Znalazłem aplikację pozwalającą to zrobić, ale wymaga ona zrootowanego telefonu. Nie ma takiej możliwości, ponieważ mam na niego gwarancję.

Dziękuję z góry za odpowiedzi.

Dodano po 57 [minuty]:

Otóż sam znalazłem rozwiązanie testując kilka aplikacji.
    Aplikacja która rozwiązała mój problem nazywa się GOODEV VOLUME BOOSTER. Działa nawet za dobrze bo można nią podnieść głośnośc wyjścia bluetooth aż nad moje potrzeby. Ustawiłem boost na 12% i mam co chciałem. Telefon bez trudu wysterowuje wzmacniacz zarówno po słuchawkowym jak i bluetooth.
    Polecam serdecznie :)
    Temat zamykam.

0 0