Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta główna Abit NF7 v 2.0

11 Gru 2017 18:48 573 20
  • Poziom 17  
    Kupiłem używaną płytę główną Abit NF7 v 2.0. Po podłączeniu do sieci usłyszałem takie głuche piiik, a za jakieś 10, może 15 minut straciłem obraz na monitorze. Przy próbie powtórnego włączenia wentylatory się kręcą, diody na płycie głównej się świecą, nic poza tym. Po obejrzeniu płyty zauważyłem spuchnięty kondensator 1800 uF. Znajduje się on w pobliżu gniazda karty graficznej. Czy aby nie jest on w układzie zasilania karty graficznej?

Płyta główna Abit NF7 v 2.0
  • Spec od komputerów
    Zapewne jest, wymien.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Pytanie było:
    G.R. napisał:
    czy aby nie jest on w układzie zasilania karty graficznej?

Więc odpowiedź padła:
    Kolobos napisał:
    Zapewne jest, wymien.

Nawet z zaleceniem wymiany, co jest przecież oczywiste przy tak wyglądającym kondensatorze. Jeśli nie jest w obwodzie zasilania karty to może też być odpowiedzialny za zasilanie widocznego obok na zdjęciu chipsetu, co w sumie nie zmienia wiele, bo i tak jest on do wymiany.

Więc rozumieć chyba tego inaczej nie można, gdyż jest to po prostu odpowiedź na zadane pytanie - więcej pracy przy tej odpowiedzi raczej nie trzeba.
  • Spec od komputerów
    Czytanie ze zrozumieniem, najwiekszy problem uzytkownikow...

Nie wiem po co w ogole zakladac taki watek, kondensator nalezy wymienic i sprawdzic czy wszystko dziala, a nie pisac.

Warto tez sprawdzic zasilacz.
  • Poziom 17  
    Wymieniłem kondensator, ale nic się nie zmieniło płyta milczy jak grób.
    Zasilacza nie muszę sprawdzać ponieważ mam taką samą drugą płytę główną i na niej wszystko działa a na tej nie chce. Jakieś pomysły co dalej?
  • Spec od komputerów
    Po wyjeciu np. ramu odzywa sie pcspaeker?

Sprawdzales z karta graficzna pod PCI?
  • Poziom 17  
    Kolobos napisał:
    Po wyjeciu np. ramu odzywa sie pcspaeker?

Sprawdzales z karta graficzna pod PCI?

Podłączyłem w pierwszej kolejności tylko z zasilaczem ,procesorem oraz kartą graficzną i zero reakcji tak jak by nie było karty graficznej .
  • Spec od komputerów
    Jakby bylo "tak jak by nie było karty graficznej" to by sie odezwal pcspeaker (o ile masz jakis podlaczony), a skoro nic nie slychac to pewnie w ogole nie startuje.

Poszukaj innych uszkodzen na plycie.

Co do karty to nie nadal nie napisales czy testowales z karta pod pci czy agp.
  • Poziom 39  
    Podłącz płytę tylko z zasilaczem i procesorem. Czy w tej konfiguracji odzywa się speaker?
  • Poziom 17  
    Kolobos napisał:
    Jakby bylo "tak jak by nie było karty graficznej" to by sie odezwal pcspeaker (o ile masz jakis podlaczony), a skoro nic nie slychac to pewnie w ogole nie startuje.

Poszukaj innych uszkodzen na plycie.

Co do karty to nie nadal nie napisales czy testowales z karta pod pci czy agp.

Karta graficzna na agp.

Dodano po 1 [minuty]:

perlit napisał:
    Podłącz płytę tylko z zasilaczem i procesorem. Czy w tej konfiguracji odzywa się speaker?

Tak jak pisałem wcześniej zero reakcji speaker też milczy.
  • Poziom 17  
    Widzę że nie ma chętnych na polemikę ze mną na temat tej płyty. Podejrzewam że mam uszkodzony bios, zastanawia mnie czy uszkodzona została kość biosu czy może całkiem coś innego.
  • Spec od komputerów
    Przeciez napisales, ze masz druga taka plyte, nie mozesz podmienic kosci?
  • Spec od komputerów
    Mozesz sprawdzic kosc z tej plyty w tej sprawnej. Jezeli cos bedzie nie tak z zawartoscia lub koscia to sie nie wlaczy i tyle, nic sie nie uszkodzi.
  • Poziom 36  
    Odchylasz zatrzaski na końcach pamięci, i ta wychodzi do góry.
    Wkładając musisz dopchnąć pamięć zwracając uwagę czy zatrzaski zaskoczyły.
    Pamięć wejdzie tylko w jednym położeniu.
  • Poziom 36  
    Sorry, pewnie jest wciśnięta, trzeba ostrożnie wydłubać żeby nie połamać podstawki.
    Dziurka z jednej strony i ostrożnie?