Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Octavia 2007R - 1K0909605T kodowanie, security acces

elektron252 11 Dec 2017 18:49 831 3
SterControl
 • #1
  elektron252
  Level 13  
  Witam, mój problem polega na tym, że stary sensor od poduszek uległ zjedzeniu przez płyn chłodniczy. Kupiłem dzisiaj nowy i szukam wszędzie odpowiedzi na pytanie jak to ustrojstwo zakodować ponieważ teraz jest zakodowany na poduszki kurtynowe i nie widzi czujników zderzenia bocznego z tyłu u pasażerów. Dodam, że mam oryginalnego vcds i nie pokazuje mi w dymku żadnych sugerowanych wartości do kodowania. Każda wskazówka cenna. Dziękuję
 • SterControl
 • Helpful post
  #2
  kamyczek
  Level 38  
  Nie zrobisz z tym nic to sterownik Siemensa, który jest programowalny tylko raz . Gdyby to był sterownik BOSCH miał byś możliwość zmiany kodowania . Opcje są dwie kupić komplet sterownik +czujniki zderzeń z auta o takiej samej konfiguracji jak twoje lub nowy sterownik w aso jak znam życie ponad 1000PLN . Ewentualnie może jakiś fachman przeniesie dane z topielca do nowego sterownika o ile jest jeszcze co przenosić .
 • SterControl
 • #3
  elektron252
  Level 13  
  O to tłumaczy opis na stronie producenta, że oni pomagają zrobić konfigurację tylko przy nowym sterowniku. Próbowałem przerzucić pamiątki ale efekt ten sam. Na drugim zaś sensorze błędy że starego nie pojawiają się. Pokazuje tylko brak tylnych poduszek i czujników zderzeniowych. A gdybym jakimś cudem znalazł wsad czysty albo z takim samym kodowaniem jak u mnie to powinno chyba ruszyć? A i czy ma ktoś wiedzę jak zaprogramować czysty sensor czyli ż wąsem virgin lub nowy? Czy vcds mi to ogarnie czy tyko system on-line?
 • #4
  wyginty
  Level 10  
  nic nie zrobisz vcds-em. Do sterownika poduszek musisz wgrac wsad taki jaki byl u ciebie programatorem.