Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Immergas Victrix 26.2.I - błąd "10"

Szymeksands 12 Gru 2017 00:24 2034 2
  • #1 12 Gru 2017 00:24
    Szymeksands
    Poziom 2  

Po załączeniu kotła pulsuje cyfra błędu 10. Co jest i co można zrobić i jak ten błąd naprawić? Ciśnienie pokazuje 1.3 a można dobić i większe, lecz piec ani nie zapala tylko ta pulsująca 10. Nigdzie nie ma przecieków. Wezwałem speca Z SERWISU IMMERGAS i od progu zaśpiewał za naprawę 1200 zł. Powiedział, że to pompa obiegowa i również zawór bezpieczeństwa. Dodał, że i tak gdy założy pompę z zaworem może się okazać, że piec nie zahula!! Był u mnie dosłownie 2 minuty... w progu drzwi oznajmił, że za 2 dni się odezwie czy już kupił pompę - do dziś facet igra. Bez żadnego odzewu. To autoryzowany serwisant IMMERGASU. Nie stać mnie na taką naprawę. Może ktoś pomoże? Jestem niepelnosprawny, ciężko mi. Byłbym zapomniał, ów
    serwisant 8 czerwca br. 2017 przeprowadził przegląd tego pieca na zlecenie Zakładu Budynków Komunalnych wystawiając PROTOKÓŁ SERWISOWY dopuszczając piec jako sprawny do eksploatacji w obecności Inspektora Nadzoru Zakładu Budynków Komunalnych. Ja mieszkanie odebrałem jako najemca 14.06.2017 r. Czyli 6 dni po dokonaniu pozytywnego serwisowania i tu wychodzi szydło z wora a mianowicie, że piec ten został dopuszczony do eksploatacji pomimo rażącego zainstalowania go, ponieważ piec ten jest obudowany konstrukcją z profili do k.g, na tym położono płyty k.g oraz płytki ceramiczne. Głębokość pieca to 24 cm, przy czym z tej głębokości 14 cm jest wbudowane trwale na jego głębokości. Aby się dostać do wnętrza aby ściągnąć boczne ścianki pieca trzeba rozburzyć/rozebrać ścianę. Ściany licują bezpośrednio z bocznymi ścianami pieca, to jakieś 2 mm luzu. Powtarzam 2 milimetry. Może przeczyta ten mój wpis ktoś kompetentny i pomoże nie tylko usunąć awarię ale dopomoże, co począć z tym pseudo fachowcem!

0 2
  • #2 12 Gru 2017 06:39
    irus.m
    Specjalista - systemy grzewcze

Pogoń dziada.
    Zaproś innego,który będzie chciał i umiał zdiagnozować kocioł.Ma mieć plakietkę ze zdjęciem , gdzie są aktualne daty i imienna autoryzacja Immergasa oraz aktualną pieczątkę, też imienną z zapisem serwisant, nie instalator. Nie wstydz się , sprawdż to. Spis na stronie Immergasa.
    Należy na początek sprawdzić czujnik ciśnienia obiegu pierwotnego w kotle ,następnie przez sprawdzenie ciśnienia manometrem samochodowym w naczyniu wzbiorczym zweryfikować wskazania manometru kotła.
    Póki co na początek użyj przycisku reset oraz dopuść wody do ciśnienia ok 2 bary.
    pozdrawiam

0
  • #3 27 Gru 2017 12:29
    Szymeksands
    Poziom 2  

Witam zainteresowanych...Niestety KOCIOŁ który posiadam to kocioł który naszpikowany przez IMMERGAS swoimi ZASADAMI I nie pozwala na obejście SERWISU który zdziera z człowieka skórę nie mówiąc o kosztach powiem tak, dwie takie awarie i jest NOWY KOCIOŁ. IMMERGAS bardzo drogo sprzedaje podzespoły do swoich urządzeń, jedna pompa to 1/4 wartości kotła plus robocizna ! Do tego czujnik trochę grzebania śrubokrętem i trzeba brać kredyt aby ich zapłacić ! a jezeli chodzi o wystawienie Swiadectwa Kwalifikacji dopuszczając ten KOCIOŁ po tym remoncie do eksploatacji to następne 400 zł. Tylko dlaczego ?! jezeli przeprowadzali remont kotła to powinni dać ŚWIADECTWO KWALIFIKACJI DOPUSZCZAJĄCE DO EKSPLOATACJI !!! Bo inaczej taki KOCIOŁ nie ma prawa być Eksploatowany ! A tu KOKOSY, na dodatek serwisanci IMMERGAS to napewno byli pracownicy AMBER GOLD TAK SIĘ CHCĄ NACHŁAPAĆ KASY ŻE SAMI NIE WIEDZĄ ILE BRAĆ ZA USŁUGĘ. Skasował mnie do dna, za 12 minut pracy 375 złotych bez części i podzespołów (Wlicz w tym 7 minut rozmowy o polityce ). IMMERGAS nie daje swoim konsumentom możliwości obrony swoich racji czytaj portfeli. Serwisanci nawet nie chca rozmawiać o jakiejlolwiek naprawie u nich liczy się tylko WYMIANA CZĘŚCI I PODZESPOŁÓW. TAK WIĘC TO NIE SERWIS IMMERGAS TYLKO LINIA MONTAŻOWA. WSTYD ŻE TA WŁOSKA FIRMA OKAZUJE SIĘ ZDZIERCĄ! Nie ma żadnego scentralizowanego cennika za usługi którym i w/g którego serwisanci pobierali by OPŁATY! A dlaczego, trzeba się domyśleć!? Części drogie, serwis drogi. Już nie kupię kotła IMMERGAS ani go nikomu nie POLECAM I NIE POLECĘ. Jak na razie chodzimy z żoną od kaloryfer do kaloryfer z obawą ze znów nie grzeje. Bo serwisant oznajmił mi że w każdej chwili moze coś nawalić. Nie otrzymałem gwarancji na wykonaną robotę a czekam na fakturę za części. Jesteśmy oboje OSOBAMI sprawnym inaczej czytaj NIEPEŁNOSPRAWNI I-szej Grupy ! Wydatek rzędu grubo ponad 1000.00 zł. Sromotnie odbił się nie tak na naszych portfelach jak na ZDROWIU któremu nie dano możliwości tak nam potrzebnej Rehabilitacji z której zmuszeni byliśmy zrezygnować ze względów poniesionych tak wielce wysokich kosztów Naprawy czytaj Wymiany części. Rehabilitacji niestety płatnej ! ŻENADA ZDZIERSTWO HAŃBA DLA IMMERGAS. NIE POLECAM ! Jak otrzymam fakturę przedstawię ją PUBLICZNIE W WASZYM PORTALU elektroda.pl. Życzę Wszystkim Do siego Roku.

Dodano po 20 [minuty]:

Temat zamknę po otrzymaniu faktury i wyjaśnieniu od IMMERGAS czy należne jest abym otrzymał Świadectwo Kwalifikacji do Eksploatacji !

0