Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Radius P55W - Nie włącza się, świecą kontrolki

12 Gru 2017 14:14 411 7
  • Poziom 15  
    Witam.

Mam laptopa Toshiba Radius P55W.
    Laptop po przyciśnięciu przycisku power nie staruje tzn nie włącza się.

Mierzyłem napięcie na zasilaczu jest 19V
    Po rozkręceniu laptopa za wtyczką na płycie do której wpina się zasilanie tez jest stałe napięcie 19V.

Myślałem że to przycisk włączający na panelu podłączyłem miernik do pinów za wtyczką taśmy włącznika na płycie i normalnie jest tam napięcie 3,3V w momencie kiedy nacisnę przycisk napięcie na chwilę spada lub jeśli przytrzymam dużej spada całkiem do zera. Nie potrafię tego do końca zinterpretować ale wygląda na to że taśma i przycisk są OK.

Na obudowie pali się dioda wskazująca że podłączony jest zasilacz.
    Również ukryty w obudowie przycisk reset nic nie daje.

Jakieś sugestie co powinienem sprawić w następnej kolejności.
    Na marginesie czy można w jakiś sposób włączyć sprzęt nie używając przycisku power.
  • Poziom 15  
    Próbowałem nawet 60sekund!
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Wypróbuj reset CMOS poprzez wyjęcie zasilacza oraz baterii (wewnętrznej), następnie przytrzymaj przycisk POWER na około 30s. Po tym podepnij sam zasilacz i zobacz czy ruszy.
  • Poziom 15  
    JayRo dzięki Twojej radzie znalazłem przyczynę choć była ona inna.
    Po odłączeniu wszystkich wtyczek z płyty głównej komputer wystartował. Myślałem że reset pomógł ale po ponownym wpięciu wszystkich wtyczek komputer znów nie startował. Okazuje się że problem powoduje uszkodzona elektronika która wyświetla ledy (zasialanie, bateria itp) na obudowie po jej odpięciu komputer działa poprawnie.
  • Poziom 15  
    Proszę bardzo.
    Wizualnie nic złego nie widzę. Ale wypadałoby to pewnie przetestować wg schematu. Taśma wygląda dobrze! Ścieżki całe nie widać zagięć lub przerw!
    Toshiba Radius P55W - Nie włącza się, świecą kontrolki Toshiba Radius P55W - Nie włącza się, świecą kontrolki
  • Poziom 15  
    Sprawdź diody miernikiem, jak któraś nie jest zwarta i świecą to trzeba się przyjrzeć temu czarnemu elementowi na trzech nóżkach. To prawdopodobnie czujnik Halle'a. Sprawdź czy jest przez niego przejście. A i może spróbuj sczytać jakieś symbole z niego.

Dodano po 25 [minuty]:

Jeżeli na tych oznaczonych nóżkach na zdjęciu nie ma przejścia to jest uwalony. Przejście prądu powinno znikać po zbliżeniu magnesu, domyślnie (3,3V). Możesz te nóżki diagnostycznie zewrzeć i zobaczyć czy laptop odpali razem z płytką. Toshiba Radius P55W - Nie włącza się, świecą kontrolki